Notowania

komornik
22.07.2009 19:11

Dzień po wkroczeniu komornika do KDT - spokojny

W środę w pobliżu Kupieckich Domów Towarowych na Pl. Defilad było spokojnie. Dzień po przejęciu hali przez komornika, teren wokół niej odgradzały metalowe barierki, których pilnowali strażnicy miejscy.

Podziel się
Dodaj komentarz

W środę w pobliżu Kupieckich Domów Towarowych na Pl. Defilad było spokojnie. Dzień po przejęciu hali przez komornika, teren wokół niej odgradzały metalowe barierki, których pilnowali strażnicy miejscy.

Przed południem kilkuset kupców, niespokojnych o pozostawiony wewnątrz hali towar, zebrało się w jej pobliżu. Mieli omówić też obecną sytuację oraz podjąć decyzje dotyczące przyszłości spółki. Prezes KDT Dariusz Połeć zarzucił wówczas miastu "fabrykowanie dokumentów" dotyczących propozycji rzekomo - jego zdaniem - składanych kupcom w sprawie lokalizacji stoisk innych niż Pl. Defilad.

Oceniając wkroczenie komornika do hali, prezes wyraził przekonanie, że akcja była brutalna. "Na każdym stoisku w hali czekał na komornika komplet dokumentów. Ten jednak nie zdecydował się wejść i wysłał agresywnych ochroniarzy" - powiedział.

Po południu kupcy rozeszli się, a Połeć powiedział PAP, że konkretnych planów nie mają. Dodał, że podczas spotkania kupców z zarządem spółki podjęte zostały decyzje dotyczące tylko najbliższych kilku dni, głównie związane z działaniem komornika i wydaniem przez niego towaru należącego do kupców.

Reprezentujący kupiecką spółkę w mediach Damian Grabiński zapowiedział w rozmowie z PAP, że kupcy złożą skargę na czynności przeprowadzane przez komornika i będą domagać się złożenia do protokołu zażalenia na przebieg wtorkowej egzekucji. Do prokuratury kupcy skierują zawiadomienie o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa" przez biorącą udział w zajmowaniu hali agencję ochrony, a do resortu spraw wewnętrznych - zawiadomienie o jej bezprawnym działaniu i wniosek o odebranie koncesji.

W związku z zarzutami miasta pod adresem zarządu KDT, spółka ma także podjąć przygotowania do "odparcia działań prawnych przeciwko zarządowi". W przesłanym PAP oświadczeniu Grabiński napisał, że działania te zostaną podjęte w ciągu najbliższych kilku dni, a w tej chwili spółka zbiera materiały dowodowe.

Kupcy nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie kolejności, w jakiej będą odbierać swój towar z hali. Mają ustalić to w czwartek ok. godz. 9.30, kiedy ponownie zbiorą się w jej pobliżu.

We wtorek, podczas postępowania komornika, który w imieniu miasta odzyskał teren zajmowanej od początku roku nielegalnie przez kupców hali, doszło do starć towarzyszącej mu ochrony, straży miejskiej i policji z kupcami i przybyłymi w okolice hali chuliganami. Prokurator 19 osobom przedstawił zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i dążenia do udaremnienia egzekucji komorniczej. Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny. Jak powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk, nie jest wykluczone zwiększenie liczby osób, którym przedstawione będą zarzuty. (PAP)

mca/ wkr/ jbr/

Tagi: komornik, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz