Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EU przejęta sytuacją w Strefie Gazy

0
Podziel się:

Unia Europejska wyraziła w niedzielę
zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Strefie Gazy i zwróciła się
do Izraela o pomoc w dostarczaniu pomocy do Autonomii Palestyńskiej.

Unia Europejska wyraziła w niedzielę zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Strefie Gazy i zwróciła się do Izraela o pomoc w dostarczaniu pomocy do Autonomii Palestyńskiej.

Izrael oświadczył wcześniej w niedzielę, że będzie kontynuował ataki na Strefę Gazy bezterminowo, żeby wymusić na bojownikach palestyńskich uwolnienie porwanego żołnierza izraelskiego oraz przerwanie ostrzału izraelskiego terytorium.

Finlandia, przewodnicząca UE w tym półroczu, wyraziła zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją humanitarną w Strefie Gazy. Wezwała Izrael do otworzenia przejść granicznych w Karni i Rafah, żeby umożliwić dostarczenie pomocy.

UE apelowała wcześniej do Palestyńczyków o uwolnienie pojmanego żołnierza i zaprzestanie ostrzału. Oskarżyła również Izrael o używanie nieproporcjonalnie silnych środków w celu odbicia kaprala Gilada Szalita.

W obecnej izraelskiej ofensywie zginęło dotąd około 50 Palestyńczyków. Operacja armii została rozpoczęta po pojmaniu 25 czerwca przez bojowników palestyńskich 19-letniego Szalita i rozszerzona po trafieniu, w ubiegły wtorek, palestyńskiej rakiety w miasto Aszkelon w Izraelu. (PAP)

gs/ ro/ 4027/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)