Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ewakuacja polskiej ambasady w Libii

0
Podziel się

- Podjąłem decyzję o redukcji personelu placówki - ujawnił szef MSZ Radosław Sikorski.

Ewakuacja polskiej ambasady w Libii
(kprm.gov.pl)
bEggKWwR

**_ - Podjąłem decyzję o redukcji personelu placówki - _ ujawnił szef MSZ Radosław Sikorski. Nie chciał zdradzić jak będzie ona przebiegać.

_ - To nie jest takie proste, my mamy swój system stanów alarmowych placówek. W tej chwili podjąłem decyzję o stanie alarmowym +C+ (Charlie), czyli to rzeczywiście redukcja personelu _ - mówił Sikorski w sobotę w _ Przesłuchaniu _ RMF FM.

W Libii trwa rewolta przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego, która pochłonęła już setki ofiar. Zwiększa się pospolita przestępczość, dochodzi do rabunków i aktów agresji. Władze straciły kontrolę nad większością wschodniej części kraju.
Według niego, obecna sytuacja nie oznacza stanu najwyższego zagrożenia. - _ To jest sytuacja niebezpieczna dla naszych dyplomatów, ale jednocześnie taka, w której wszyscy chłoną informacje z Libii pan ambasador jest chwalony przez media, nawet australijskie, bo jest tam bardzo przydatny _ - zaznaczył.

bEggKWwT

Jak mówił Sikorski, _ oczywiście narażamy naszych dyplomatów na ryzyko _, ale - w jego ocenie - od tego służba dyplomatyczna ma przywileje, żeby właśnie w takich sytuacjach wykazać się przydatnością.

Szef polskiej dyplomacji nie chciał zdradzić szczegółów ilu Polaków wyjedzie z kraju i kiedy to nastąpi. MSZ informował w piątek, że w tej chwili w naszej ambasadzie w Trypolisie jest sześciu pracowników merytorycznych oraz kilku technicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t132534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cios;obamy;w;kaddafiego;blokuja;majatek,209,0,784849.html) Cios Obamy w Kaddafiego. Blokują majątek Waszyngton zamroził wszelkie aktywa majątkowe w USA libijskiego dyktatora, jego trzech synów i córki. Barack Obama podpisał dekret wprowadzający sankcje wobec Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t132541.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/akcja;hermes;wlosi;czekaja;na;uchodzcow,183,0,784823.html) Akcja Hermes. Włosi czekają na uchodźców Agencja do spraw granic UE wysłała do Włoch ekspertów, statki patrolowe i samoloty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t132533.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;zdobyli;terminal;naftowy;kaddafi;wzywa;do;zabawy,3,0,784643.html) Rebelianci zdobyli terminal naftowy. Kaddafi wzywa do... zabawy W mieście Marsa al-Burajka żołnierze dołączyli do demonstrantów. Przywódca Libii im grozi, ale i apeluje do zwolenników: _ tańczcie i śpiewajcie! _
bEggKWxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)