Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
06.04.2012 11:14

Ewakuacja szpitala w Pile. Zatrzymali sprawcę alarmu

Mężczyzna zatrzymany w sprawie fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile to osoba niepełnosprawna

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Mężczyzna zatrzymany w sprawie fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile to osoba niepełnosprawna, będzie badana jego poczytalność. Ze względu na stan jego zdrowia prokurator odstąpił od stosowania środków zapobiegawczych. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. Ustalenie jego tożsamości zajęło policjantom kilka godzin.

_ - Prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący spowodowania fałszywego alarmu bombowego i narażenia służb na zbędne czynności. Mężczyzna spowodował konieczność ewakuacji pacjentów całego szpitala, narażając ich przez to na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ewakuowanych zostało blisko 390 pacjentów i personel szpitala _ - powiedziała Maria Wierzejewska-Raczyńska z Prokuratury Rejonowej w Pile.

Jak dodała, w toku śledztwa sprawdzane będzie, jakie skutki dla pacjentów miała ich ewakuacja. Poza szpital wyprowadzono m.in. pacjentów w podeszłym wieku, dzieci i osoby z oddziału kardiologicznego.

Zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie szpitala odebrał w czwartek przed południem dyżurny pilskiej komendy policji. Anonimowa osoba w krótkiej rozmowie telefonicznej poinformowała, że w jednym z pomieszczeń na terenie placówki znajduje się ładunek.

Podjęta została decyzja o ewakuowaniu ze szpitala wszystkich pacjentów oraz pracowników. Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń szpitalnych policyjni pirotechnicy potwierdzili, że w środku nie ma żadnej bomby.

Tagi: szpital, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz