Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Film z inwazji misiów to fałszywka. Ministerstwo oburzone

0
Podziel się:

Pluszowe misie miały mieć napisy: Popieramy białoruską walkę o wolność słowa.

Film z inwazji misiów to fałszywka. Ministerstwo oburzone
(selensergen/iStockphoto)
bETuIKAB

Ministerstwo Obrony Białorusi nazwało w czwartek fałszywką zamieszczony w internecie film, mający jakoby potwierdzać zrzucenie nad Białorusią przez Szwedów kilkuset pluszowych misiów z napisem _ Popieramy białoruską walkę o wolnośćwolność słowa _.

_ - Po przeanalizowaniu dostarczonych materiałów zdjęciowych eksperci stwierdzili ordynarne użycie elementów falsyfikacji wizualnej, co świadczy o jawnie prowokacyjnym charakterze podawanych informacji _ - napisano w komunikacie biura prasowego resortu.

Informację o zrzuceniu przez grupę Szwedów w środę rano nad Mińskiem setek pluszowych misiów podały szwedzkie media. Celem akcji miało być wsparcie demokratycznych dążeń na Białorusi. Nie podano, kto konkretnie miał być jej organizatorem. Białoruski resort obrony zareagował na te doniesienia jeszcze tego samego dnia komunikatem, że _ w ciągu ostatniej doby nie doszło do naruszenia państwowej granicy Białorusi w przestrzeni powietrznej _.

bETuIKAD

W czwartek w internecie pojawiły się jednak dwa krótkie filmy. Na jednym, kręconym z ziemi, widać lecący nisko nad Iwieńcem (50 km na zachód od Mińska) samolot, z którego wypadają małe przedmioty, na drugim zaś kabinę samolotu, z której wyrzucane są woreczki z misiami.

Szwedzka prasa informowała, że samolot wyleciał z terytorium Litwy i wykonał nad Białorusią bez zezwolenia lot trwający 1,5 godz. _ - Nie wiem, czy ktoś nas zauważył. Lecieliśmy na małej wysokości _ - cytuje szwedzka gazeta _ The Local _ jednego z pilotów.

Czytaj więcej w Money.pl

bETuIKBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)