Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Finał Zlotu Żaglowców The Tall Ships Races 2013 - w Szczecinie

0
Podziel się

Finał Zlotu Żaglowców The Tall Ships Races w 2013 r. odbędzie się w
Szczecinie. W środę przedstawiciele organizatora imprezy i władze miasta podpisały w magistracie
umowę na organizację wydarzenia.

bEiuHebV

Finał Zlotu Żaglowców The Tall Ships Races w 2013 r. odbędzie się w Szczecinie. W środę przedstawiciele organizatora imprezy i władze miasta podpisały w magistracie umowę na organizację wydarzenia.

Umowę podpisali przewodniczący Tall Ships Races na Europę Christer Samuelsson i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Szczecin był gospodarzem finału regat w 2007 r. i zyskał wtedy najwyższe oceny zarówno od uczestników, jak i gości imprezy. Do Szczecina zawinęła wówczas prawie setka żaglowców uczestniczących w regatach oraz kilkaset innych jednostek.

bEiuHebX

W czterodniowym wydarzeniu wzięło udział ponad dwa miliony gości. Chwalono zarówno organizację pobytu załóg, atrakcyjne imprezy towarzyszące, jak i ciepłe przyjęcie, z jakim spotkali się żeglarze z całego świata.

"Organizacja była wyśmienita, więc zdecydowaliśmy się powierzyć Szczecinowi po raz kolejny finał"- wyjaśnił Samuelsson.

Prezydent Krzystek zapewnił, że przygotowywana impreza będzie jeszcze wspanialsza. "Mamy już doświadczenie w organizacji tak ogromnego przedsięwzięcia, miasto teraz odnawia nabrzeża i przygotowuje się do budowy nowych marin, które przyjmą jeszcze więcej żeglarzy" - powiedział.

Regaty Wielkich Żaglowców są elitarnym spotkaniem wielu różnorodnych jednostek - w tym największych żaglowców świata. Historia regat sięga roku 1938, kiedy to w Sztokholmie odbył się pierwszy zlot żaglowców z udziałem m.in. "Daru Pomorza".

bEiuHecd

Po wojnie po raz pierwszy regaty odbyły się w 1956 r. Polska bierze w nich udział od 1972 r., kiedy to zwyciężył "Dar Pomorza". W 2000 roku żaglowce zawinęły do Gdańska. Gdynia gościła uczestników regat cztery razy, ostatnio w 2009 r. (PAP)

szt/ hes/

bEiuHecy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)