Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera z koniną
27.02.2013 21:44

Główny Inspektorat Weterynarii: końskie DNA w próbkach mięsa z trzech polskich zakładów

Chodzi o zakłady w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/Reporter)

W próbkach mięsa wołowego z trzech polskich zakładów produkcyjnych wykryto końskie DNA - poinformował wieczorem Główny Inspektorat Weterynarii. Chodzi o zakłady w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

- _ Próbki znaleziono w trzech zakładach w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Na razie nie podajemy nazw tych zakładów, gdyż trwają ustalenia dotyczące źródła pochodzenia tego mięsa _ - powiedział Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.

Dodał, że takie wyniki uzyskano po przebadaniu 121 próbek mięsa deklarowanego jako wołowe. Natomiast kolejne 80 próbek podlega analizie laboratoryjnej.

Jak zaznaczył Związek, sprawa została zgłoszona do prokuratury. _ -Najprawdopodobniej w piątek po południu będziemy mieli jakieś wyniki z naszego dochodzenia. Jeśli tak będzie, to ujawnimy źródło pochodzenia dostaw, czyli - kto ewentualnie dostarczył to fałszywe mięso _ - wskazał.

Skandal z końskim mięsem dodawanym do wołowiny wybuchł w styczniu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Później koninę w wyrobach mięsnych, które nie powinny jej zawierać, znaleziono w wielu krajach europejskich.

Czytaj więcej w Money.pl
W polskim mięsie wykryto końskie DNA! Końskie DNA wykryto w 3 spośród 121 próbek mięsa
Konina w klopsikach z IKEI? Uspokajają Skandal z końskim mięsem dodawanym do wołowiny wybuchł w styczniu w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Później koninę w wyrobach mięsnych, które nie powinny jej zawierać, znaleziono w wielu krajach europejskich.
Dziś nowa odsłona w końskiej aferze Powinniśmy poznać wyniki inspekcji w polskiej firmie produkującej hamburgery. Kontrola ma związek ze skandalem w Europie dotyczącym koniny sprzedawaj jako wołowina.
Tagi: afera z koniną, konina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz