Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gowin: Ponad 50 młodych działaczy PO przyłącza się do mnie. Będą kolejni

0
Podziel się

Zdaniem Gowina, to dowód, że w polityce liczą się nie tylko interesy i kariera, ale że najważniejsza jest wierność programowi.

Gowin: Ponad 50 młodych działaczy PO przyłącza się do mnie. Będą kolejni
(PAP/Andrzej Grygiel)
bCYNFZfV

Jarosław Gowin poinformował, że ponad 50 dotychczasowych działaczy Młodych Demokratów, młodzieżówki PO, z Mazowsza i Podkarpacia zdecydowało się poprzeć jego nową inicjatywę polityczną. Wyraził nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni wątpiący w PO.

_ Podczas mojej kampanii "Godzina dla Polski" poparcia udzieliła mi duża grupa młodych działaczy Platformy skupionych w Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci. Dzisiaj, kiedy rozpoczynam nową inicjatywę polityczną, ci młodzi działacze Platformy podjęli decyzję o przyłączeniu się do tej inicjatywy _ - powiedział Gowin na konferencji prasowej w Sejmie. Były polityk PO i były minister sprawiedliwości wystąpił na niej w towarzystwie kilku dotychczasowych działaczy młodzieżówki PO, którzy zadeklarowali chęć wsparcia jego inicjatywy.

W sobotę w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina _ Godzina dla Polski _. Zostanie tam przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, podczas sobotniej konwencji Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii. Warunkiem jest ostateczne dojście do porozumienia polityków zaangażowanych w tworzenie inicjatywy.

bCYNFZfX

Według Gowina to, że kilkudziesięciu działaczy Młodych Demokratów zdecydowało się poprzeć jego projekt, jest dowodem na to, że w polityce liczą się nie tylko interesy i kariera, ale że najważniejsza jest wierność programowi.

_ Muszę powiedzieć, że to ci młodzi ludzie, którzy są dzisiaj ze mną, bronią honoru PO, reprezentują te rzesze uczciwych, bezinteresownych ludzi Platformy, którzy do dzisiaj zastanawiają się, czy pozostać w tej partii, czy raczej zachować wierność nie tyle bossom partyjnym, co programowi, przesłaniu i wartościom _ - mówił Gowin. Wyraził nadzieję, że przykład tych młodych ludzi podziała na wątpiących w PO i że w ślad za nimi pójdzie coraz więcej ludzi Platformy.

Dotychczasowy wiceszef regionu mazowieckiego Młodych Demokratów Łukasz Skarżyński poinformował, że w czwartek rezygnację z członkostwa w stowarzyszeniu Młodzi Demokraci złożyło 50 działaczy z województwa mazowieckiego oraz podkarpackiego. _ Na Mazowszu pozostawiamy strukturę Młodych Demokratów w rozsypce; odchodzą członkowie zarządu, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego _ - dodał.

Według niego, ci młodzi ludzie porzucają Platformę, dlatego że _ PO wyrzekła się swojej deklaracji założycielskiej, czyli wyrzekła się działaczy-społeczników, którzy próbowali budować partię centroprawicową o liberalnych, wolnorynkowych poglądach _. _ Nasi starsi koledzy zapomnieli o tym, czym jest nowoczesny patriotyzm, czyli nie tylko tradycja i historia, ale również nasz narodowy kapitał; powinniśmy wspierać przedsiębiorców, banki i różne inicjatywy, które zawierają polski kapitał _ - przekonywał.

bCYNFZgd

Reprezentujący dotychczas podkarpackich Młodych Demokratów Arkadiusz Opoń zarzucił PO, że nie współpracuje z samorządowcami. _ Rzesze młodych samorządowców z województw podkarpackiego i z całego kraju dziś mówią jednym głosem - chcemy współpracować z kimś, kto chce dalej modernizować lokalny samorząd, chce współpracować z lokalnymi samorządowcami _ - powiedział. Wyraził przekonanie, że w ślad za nimi pójdą działacze Młodych Demokratów z innych regionów i że wspólnie z Gowinem _ nie będą szli drogą na skróty, ale będą budować nowoczesną Polskę i nowoczesny samorząd _.

Szef Młodych Demokratów Bartosz Domaszewicz poinformował PAP, że kierowaną przez niego organizację opuściło w ostatnim czasie około 30 osób, m.in. z Mazowsza. _ Żałujemy, ale nie jest to duża skala odejść. Młodzi Demokraci mają 4 tysiące członków, zatem liczba tych, którzy odeszli to mniej niż 1 proc. _ - zaznaczył Domaszewicz.

Według niego, część z tych osób zamierza przyłączyć się do Jarosława Gowina, bo _ zmieniła optykę _. Domaszewicz powiedział też, że kilku spośród 30 działaczy zostało usuniętych z organizacji ze względu na udowodnione im fałszowanie protokołów zarządu regionu mazowieckiego MD.

Gowin odszedł z PO na początku września. Uzasadniał, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

bCYNFZge

Po odejściu z PO Gowin zainicjował kampanię społeczną _ Godzina dla Polski _, która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego. Na portalu www.1godzina.pl zainteresowani mogą się zarejestrować i zadeklarować, ile czasu mogą poświęcić na taką pracę. Portal służy zgłaszaniu inicjatyw, umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń.

bCYNFZgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)