Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Graś do prezesa PiS: Czego pan się boi, panie Kaczyński?

0
Podziel się

Rzecznik rządu uważa, że zarzuty prezesa PiS Jarosława
Kaczyńskiego wobec premiera, prezydenta i niektórych członków rządu to przejaw strachu przed rzeczywistymi ustaleniami ws. katastrofy smoleńskiej.

Graś do prezesa PiS: Czego pan się boi, panie Kaczyński?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhBWBfV

Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wobec premiera, prezydenta i niektórych członków rząduto _ przejaw strachu _ przed rzeczywistymi ustaleniami ws. katastrofy smoleńskiej.

O tym, że premier Donald Tusk, prezydent Bronisław Komorowski, szef MSZ Radosław Sikorski, a także szef MON Bogdan Klich i szef kancelarii premiera Tomasz Arabski powinni zejść ze sceny politycznej _ raz na zawsze _, Kaczyński powiedział w ubiegłym tygodniu podczas Zgromadzenia Obywatelskiego ws. katastrofy smoleńskiej. Szef PiS mówił o tym w kontekście odpowiedzialności politycznej i moralnej za tę katastrofę.

_ - To nie pierwszy raz, kiedy pan Jarosław Kaczyński i PiS wchodzą w buty i rolę prokuratorów i sędziów i próbuje wydawać wyroki _ - ocenił Graś w RMF FM. Jak dodał, tak było za czasów rządów PiS. _ - To wtedy na konferencjach prasowych wskazywano winnych, mówiono o odpowiedzialności _ - powiedział rzecznik rządu.

bEhBWBfX

Jak zadeklarował Graś, rząd będzie _ spokojnie czekać na prace instytucji, które badaniem katastrofy się zajmują - prokuratury i komisji; niech te instytucje stwierdzą, wskażą ewentualnych winnych i odpowiedzialnych _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t46888.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/czujko;fiksacja;kaczynskiego;wyniesie;ziobre;do;wladzy,222,0,673758.html) Czujko: Fiksacja Kaczyńskiego wyniesie Ziobrę do władzy

Graś, pytany czy sprawa wypowiedzi Kaczyńskiego, w której obarczył odpowiedzialnością polityczną i moralną za katastrofę polityków PO, znajdzie finał w sądzie odpowiedział: _ to będzie ich decyzja, ale nie sądzę, by decydowali się na procesy sądowe _.

_ - My uważamy, że Jarosławowi Kaczyńskiemu trzeba po prostu pozwolić, aby dalej się rozwijał w ten sposób, bo jeśli komuś to nie służy, jeśli rzeczywiście komuś tego typu oskarżenia i ten sposób polityki może zaszkodzić, to przede wszystkim Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS-owi (...). Trzeba mu na to pozwolić _ - mówił rzecznik rządu.

bEhBWBgd

_ - Ja mam pytanie takie, które sobie zadaję od jakiegoś czasu w związku z coraz bardziej licznymi, coraz bardziej agresywnymi wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego: czego pan się tak naprawdę boi, panie Kaczyński _- pytał Graś.

Rzecznik rządu dociekał też dlaczego Kaczyński usiłuje _ wmówić i wdrukować polskiej opinii publicznej nazwiska rzekomych winnych _ przed ustaleniami prokuratury i instytucji, które katastrofę smoleńską badają.

_ Ja uważam, że jest to przejaw strachu przed rzeczywistymi, faktycznymi ustaleniami dotyczącymi katastrofy _ - ocenił rzecznik rządu. Dopytywany, czego miałby bać się Kaczyński, Graś odpowiedział: _ być może (ustalenia-PAP) nie będą dla niego wygodne _.

W ocenie rzecznika rządu lepiej, aby politycy nie wchodzili w role, do których nie są przeznaczeni: _ prokuratorów, sędziów i katów wykonujących wyroki _.

bEhBWBge
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mocne;slowa;prezesa;pis;oni;musza;zejsc;ze;sceny,94,0,673886.html) Mocne słowa prezesa PiS: Oni muszą zejść ze sceny Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wciąż próbuje walczyć z prezydentem, nawet jeśli on nie żyje. Na spotkaniu przedstawiono też memoriał ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t110499.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;dama;wybiera;sie;na;pielgrzymke;do;smolenska,147,0,673683.html) Pierwsza Dama wybiera się na pielgrzymkę do Smoleńska Także prezydent Komorowski _ całym sercem i całą duszą _ popiera inicjatywę bliskich 28 ofiar, którzy chcą zabrać krzyż na miejsce katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Przedmieściu.
bEhBWBgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)