Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haitańczycy, którzy przybędą do USA, nie otrzymają azylu

0
Podziel się

Amerykańska minister bezpieczeństwa narodowego Janet
Napolitano oświadczyła w czwartek, że Haitańczycy, którzy przybyli nielegalnie do USA po 12
stycznia tego roku, to jest po wielkim trzęsieniu ziemi na Haiti, nie będą mogli korzystać z
uchwalonych w ubiegłym tygodniu nowych przepisów o azylu tymczasowym.

bEhZmDMB

Amerykańska minister bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano oświadczyła w czwartek, że Haitańczycy, którzy przybyli nielegalnie do USA po 12 stycznia tego roku, to jest po wielkim trzęsieniu ziemi na Haiti, nie będą mogli korzystać z uchwalonych w ubiegłym tygodniu nowych przepisów o azylu tymczasowym.

Pani Napolitano poruszyła ten temat podczas konferencji prasowej zwołanej w Toledo po jej spotkaniu z ministrami spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej, poświęconym ochronie komunikacji lotniczej przed zamachami terrorystycznymi.

Szefowa amerykańskiego resortu bezpieczeństwa narodowego wyjaśniła, że nowe przepisy dotyczące tymczasowego azylu, przyjęte w ubiegły piątek w Waszyngtonie jako część pomocy dla Haiti, będą obowiązywać przez 18 miesięcy i mogą z nich korzystać Haitańczycy, którzy znaleźli się w USA przed trzęsieniem ziemi.

bEhZmDMD

Nie będą jednak mogli skorzystać z nowych przepisów Haitańczycy, którzy będą chcieli dostać się do Stanów Zjednoczonych po kataklizmie, jaki nawiedził ich kraj.

Janet Napolitano wyraziła uznanie dla postawy podległych jej amerykańskich służb straży granicznej, które "dzień pod dniu", działając w terenie starają się pomagać w usunięciu skutków straszliwej katastrofy, jaka dotknęła Haiti. Podkreśliła też znaczenie amerykańskiej pomocy dla kraju zniszczonego przez trzęsienie ziemi. (PAP)

ik/ mc/

5519380 5519085

bEhZmDNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)