Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
10.02.2006 00:01

Irak-USA: Porywacze amerykańskiej zakładniczki stawiają ultimatum

(domysły dotyczące tożsamości porywaczy)

Podziel się
Dodaj komentarz

(domysły dotyczące tożsamości porywaczy)

10.2.Kuwejt (PAP/Reuters,AP) - Porwana w Iraku amerykańska dziennikarka Jill Caroll zginie, jeśli żądania porywaczy nie zostaną spełnione do 26 lutego - podała w piątek prywatna telewizja kuwejcka Al Rai.

Telewizja powołała się na źródła zbliżone do porywaczy Caroll. Władze stacji nie podały treści ich żądań, poinformowały jedynie, że przekazały je władzom. Wcześniej porywacze Jill Caroll z "Brygady Zemsty" żądali od sił USA w Iraku zwolnienia wszystkich Irakijek przetrzymywanych w amerykańskich więzieniach. Teraz ich żądania są "bardziej szczegółowe" - podała Al Rai.

Właściciel telewizji wyraził przypuszczenie, że porywaczami są ci sami ludzie, którzy w 2004 roku uprowadzili dwie Włoszki - Simonę Pari i Simonę Toretti. Mieli się oni wówczas kontaktować z jego stacją.

Jill Caroll została porwana 7 stycznia w Bagdadzie. W czwartek Al Rai wyemitowała nagranie wideo, na którym prosi ona o pomoc w doprowadzeniu do jej uwolnienia. Dziennikarka zaapelowała o spełnienie żądań porywaczy, bowiem "czasu jest bardzo mało".(PAP)

awl/ 8751,arch.

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz