Notowania

PiS
07.12.2010 13:29

Kaczyński nie chce śledztwa ws. pogróżek

Prezes PiS nie zamierza składać w prokuraturze wniosku o ściganie autora anonimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyński nie chce ścigania autora anonimowegolistu, w którym grożono mu zamachem. Lider PiS stawił się w tej sprawie w warszawskiej prokuraturze, nie złożył wniosku o ściganie sprawcy. Oznacza to, że postępowanie zostanie umorzone.

Prokurator Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej powiedział, że Kaczyński stawił się we wtorek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota, gdzie został przesłuchany jako świadek.

_ - W trakcie tych zeznań nie złożył wniosku o ściganie sprawcy gróźb karalnych kierowanych wobec niego, które były zawarte w liście skierowanym do biura jednego z posłów _ - powiedział Ślepokura.

Jak wyjaśnił prokurator, przestępstwo gróźb karalnych jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Brak takiego wniosku skutkuje umorzeniem postępowania. _ - Taką decyzję podejmować będzie Prokuratura Rejonowa w Będzinie _ - zaznaczył Ślepokura.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;zabezpieczyla;anonim;o;zamachu;na;kaczynskiego,106,0,703594.html) Policja zabezpieczyła anonim o zamachu na Kaczyńskiego

Prokuratura w Będzinie prowadzi czynności sprawdzające w tej sprawie, nie mogła jednak wszcząć śledztwa bez wniosku pokrzywdzonego. Śledczy zwrócili się o pomoc prawną do warszawskiej prokuratury, a ta zaprosiła Kaczyńskiego, by stawił się i oświadczył, czy chce ścigania autora listu.

List, którego autor (lub autorzy) grożą Kaczyńskiemu śmiercią, jeśli pojawi się w woj. śląskim, został kilka tygodni temu przesłany do będzińskiego biura posła PiS Waldemara Andzela. Był napisany odręcznie i podpisany pseudonimem.

Zgodnie z Kodeksem karnym, autorowi groźby karalnej może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t113780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryszard;c;przyznal;sie;do;winy;nienawidze;politykow;pis,157,0,695197.html) Ryszard C. przyznał się do winy: Nienawidzę polityków PiS Do łódzkiej siedziby partii wtargnął starszy mężczyzna z pistoletem gazowym i nożem. Jarosław Kaczyński wini za wydarzenie kampanię nienawiści wobec jego partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t113885.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawca;napadu;poddany;badaniom;psychiatrycznym,165,0,699045.html) Sprawca napadu poddany badaniom psychiatrycznym Biegli mają ustalić, czy Ryszard C. w chwili na padu w łódzkiej siedzibie PiS, był poczytalny.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz