Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński w Polscacie. Chce przykryć debatę?

0
Podziel się:

Ani Jarosław Kaczyński, ani żaden z polityków jego partii nie chce rozmawiać z konkurentami na nie swoich warunkach.

Kaczyński w Polscacie. Chce przykryć debatę?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jutro weźmie udział w programie emitowanym na antenie telewizji Polsat, Polsat News i TVP Info. Program rozpocznie się o godz. 19.05, potrwa 50 minut. W tym samym czasie politycy PO, PSL, SLD i PJN spotkają się na debacie przedwyborczej w TVN24.

Jak poinformował rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk, z Jarosławem Kaczyńskim o programie wyborczym PiS oraz kampanii wyborczej rozmawiać będą Dorota Gawryluk (Polsat) i Andrzej Godlewski (TVP).

_ - Rozpoczęliśmy kampanię. Jarosław Kaczyński nie miał jeszcze wywiadu telewizyjnego. Jest dobra okazja, żeby porozmawiać o tym, jak będzie wyglądać Polska po wyborach, dlaczego jest źle rządzona _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

Podkreślił, że wywiad Kaczyńskiego nie ma nic wspólnego z debatą polityków w TVN24. _ - Wywiad Jarosława Kaczyńskiego nie jest reakcją na to, tylko przedstawieniem tego co będziemy prezentowali w kampanii, jaka będzie Polska po wyborach _ - dodał.

Debatę w TVN24 poprowadzi dziennikarka _ Faktów _ TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Poświęcona będzie tematyce służby zdrowia i polityki społecznej. Rozpocznie się o godz. 19.25 i potrwa godzinę. Wezmą w niej udział minister zdrowia Ewa Kopacz (PO), minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak (PSL), b. minister zdrowia Marek Balicki(SLD) oraz b. prezes NFZ Andrzej Sośnierz (PJN). Zaproszenie zostało wysłane także do PiS, ale partia ta nie potwierdziła swojego udziału w debacie.

\

Dziś TVP i Polsat poinformowały, że w organizację debaty w TVN24 stacje nie włączą się, gdyż w ich ocenie powinni wziąć w niej udział przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całym kraju (a takich jest siedem - poza partiami parlamentarnymi, także Ruch Palikota i Polska Partia Pracy - Sierpień 80).

Na antenie Polsatu niemal tydzień temu odbyła się debata z udziałem szefa PO, premiera Donalda Tuska i prezesa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Na początku tygodnia szefowie sztabów wyborczych partii zasiadających w parlamencie spotkali się, by ustalić szczegółowe reguły przeprowadzenia debat. Z ustaleń, które wtedy zapadły wynika, że przed wyborami odbędzie się sześć debat.

Mają dotyczyć oprócz służby zdrowia i polityki społecznej, także: infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i stanu finansów publicznych, polityki zagranicznej oraz rolnictwa i spraw wsi. Jako ostatnia miałaby odbyć się debata liderów partyjnych.

Najnowsze wiadomości wyborcze w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t131974.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;chce;e-rewolucji;w;szkolach,100,0,901732.html) MD kontra SLD. "Idzie Grześ przez wieś" Szef SLD Grzegorz Napieralski przedstawił program Sojuszu, zakładający upowszechnienie komputerów w polskich szkołach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;najwyzszy;uznal;skarge;komitetu;na;pk,39,0,901671.html) Chcą zmienić termin wyborów. Mają szansę? Sąd Najwyższy uznał za zasadną skargę KWW Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu na odmowę rejestracji komitetu przez PKW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;przeciw;szesciolatkom;w;szkolach;maja;spot,185,0,901561.html) Za wysoki pisuar. Zobacz nowy spot PJN - Nie posyłajmy sześciolatków do szkół - apeluje PJN w kolejnym internetowym spocie wyborczym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)