Notowania

sld
20.10.2011 13:15

Kalisz nie zamierza startować na szefa SLD

Polityk powiedział, że podjął taką decyzję po tym, jak klub Sojuszu, który - jak to określił - jest "kwintesencją partii" nie zaakceptował jego wizji lewicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dodał, że podjął taką decyzję po tym, jak klub Sojuszu, który - jak to określił - jest _ kwintesencją partii _ nie zaakceptował jego wizji lewicy.

_ - Już nie zamierzam startować w wyborach szefa SLD - _ oświadczył w radiu TOK FM wiceszef klubu SLD Ryszard Kalisz. _ - Klub to kwintesencja partii. Jeśli nie uznał moich racji, nie mam zamiaru startować _ - oświadczył Kalisz. Przypomniał, że w wyborach na szefa klubu SLD między nim a Leszkiem Millerem, który wygrał, była różnica tylko 4 głosów. _ - Ale w demokracji większość wygrywa _ - zaznaczył.

Dodał, że nie ma pojęcia kto będzie ubiegał się o stanowisko szefa partii. _ - Jestem oczywiście za prawyborami _ - powtórzył. Jak powiedział, klub SLD nie przyjął jego sposobu uprawiania polityki, _ koncepcji politycznych, wizerunku _. A także - kontynuował - jego chęci otwarcia partii na wszystkie środowiska lewicowe i współpracy z nimi.

Kalisz wyjaśnił, że jego intencją było sprowadzenie klubu SLD do roli koordynatora współpracy między organizacjami pozarządowymi a partiami. _ - Taka powinna być lewica, lewica nie może być, w przeciwieństwie do partii konserwatywnej, wodzowska i to nie zostało przyjęte. Ja po prostu wyciągam z tego wnioski i już nie zamierzam startować na szefa SLD _ - podsumował Kalisz.

Podczas wyborów szefa klubu SLD na Millera głosowało 14 posłów Sojuszu, 11 poparło Kalisza, jeden głos był nieważny. Nieobecny był poseł Sławomir Kopyciński, który w czwartek przeszedł do Ruchu Palikota.

O sytuacji w SLD czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t130845.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;przeceniajmy;millera;to;tylko;szef;klubu,200,0,941768.html) Nie przeceniajmy Millera. To tylko szef klubu Szef sztabu wyborczego SLD, Stanisław Wziątek komentuje wybór byłego premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t136966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kalisz;najpowazniejszym;kandydatem;na;fotel;po;napieralskim,140,0,934284.html) W SLD wskazują następcę Napieralskiego Kongres, który wybierze nowe władze partii, ma odbyć się w styczniu przyszłego roku.
Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz