Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kandydat PiS na prezydenta Przemyśla chce walczyć z bezrobociem

0
Podziel się

Janusz Hamryszczak, kandydat PiS na prezydenta Przemyśla (Podkarpackie),
zadeklarował w poniedziałek na konferencji prasowej, że jego priorytetem są działania związane z
rozwojem gospodarczym miasta i walką z bezrobociem.

bEhxlXXF

Janusz Hamryszczak, kandydat PiS na prezydenta Przemyśla (Podkarpackie), zadeklarował w poniedziałek na konferencji prasowej, że jego priorytetem są działania związane z rozwojem gospodarczym miasta i walką z bezrobociem.

"W mieście widać pewien zastój w inwestycjach. Potrzebne jest przyśpieszenie" - powiedział Hamryszczak. Przekonywał, że konieczne jest m.in. szybkie uzbrojenie terenów inwestycyjnych i sprowadzenie inwestorów.

"Potrzebne jest także, aby przy budowie obwodnicy (we wtorek będzie podpisana umowa z wykonawcą - PAP) zatrudnienie znalazły firmy z Przemyśla i okolic. Ponadto konieczne jest wspieranie edukacji, w taki sposób, aby szkoły kształciły na tych kierunkach, których oczekują przedsiębiorcy" - dodał Hamryszczak.

bEhxlXXH

Zaproponował też, aby wszyscy kandydaci, którzy będą ubiegać się o fotel prezydenta Przemyśla, spotkali się w formule "okrągłego stołu" poświęconego gospodarce i walce z bezrobociem. "Chcę, aby takie spotkanie służyło wypracowaniu planu gospodarczego dla Przemyśla, który byłby realizowany niezależnie od tego, kto wygra wybory" - dodał Hamryszczak.

Kontrkandydatami kandydata PiS w nadchodzących wyborach samorządowych będą: rekomendowany przez PO poseł Marek Rząsa oraz szef klubu radnych SLD w radzie miasta Ryszard Kulej.

Kulej zadeklarował w rozmowie z PAP, że weźmie udział w spotkaniu. Poseł PO powiedział PAP, że także zamierza wziąć udział w takim spotkaniu, ale zastrzegł, że konieczne jest uzgodnienie szczegółów. (PAP)

huk/ ura/ gma/

bEhxlXYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)