Notowania

kara
02.01.2009 16:08

Kara więzienia dla członków grupy dokonującej rozboje w pociągach

Na karę od 3 do 12 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Radomiu czterech członków grupy napadającej na pasażerów w pociągach w całej Polsce. Wyrok sądu nie jest prawomocny - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka sądu Justyna Mazur.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na karę od 3 do 12 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Radomiu czterech członków grupy napadającej na pasażerów w pociągach w całej Polsce. Wyrok sądu nie jest prawomocny - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka sądu Justyna Mazur. *

Szajkę zatrzymano w listopadzie 2007 roku na stacji kolejowej w Radomiu po rozboju, jakiego jej członkowie dokonali w pociągu relacji Kraków - Kołobrzeg.

Trzech mężczyzn w wieku od 21-30 lat zaatakowało wówczas nożem i zraniło dwóch żołnierzy, gdy ci nie chcieli im oddać pieniędzy i telefonu komórkowego. Napastników jeszcze tego samego dnia udało się złapać radomskim policjantom.

Grupa miała na swoim koncie rozboje dokonane w pociągach w całej Polsce, m.in. relacji Wrocław-Toruń, Zamość - Wrocław i Katowice - Kraków.

Mechanizm działania przestępców był podobny. Mężczyźni wchodzili do przedziału i grozili pasażerom nożem żądając oddania pieniędzy i cennych rzeczy. Czasami towarzyszyły im kobiety, m.in. skazana przez sąd na 3 lata więzienia Martyna J. Stała ona na czatach, a potem przechowywała skradzione przedmioty. Łupem szajki padały pieniądze i wartościowe rzeczy, m.in. telefony komórkowe i odtwarzacze MP3. (PAP)

ilp/ par/

Tagi: kara, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz