Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa Smoleńska. "Macierewicz to histeryk i partacz"

0
Podziel się:

Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem - uważa szef MSZ Radosław Sikorski.

Katastrofa Smoleńska. "Macierewicz to histeryk i partacz"
(Xinhua News/East News)

_ Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem _ - uważa szef MSZ Radosław Sikorski. Podobne wypowiedzi należy lekceważyć - odpowiada Macierewicz.

Sikorski odniósł się na konferencji prasowej do niedzielnej, cytowanej w mediach, wypowiedzi Macierewicza z Krosna. Poseł PiS mówił wtedy, odnosząc się do katastrofy smoleńskiej: _ Czymże innym jest sytuacja, w której ginie cała elita, w której odcięta zostaje głowa narodu? To jest wypowiedzenie wojny, nawet, jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę - to jest wypowiedzenie wojny _.

Sikorski powiedział, że już wtedy, gdy Macierewicz był jego podwładnym w MON, musiał go dyscyplinować za _ nieprzemyślane i nieprawdziwe wypowiedzi, chociażby jak ta, jakoby rzekomo, wszyscy, czy większość ministrów spraw zagranicznych III RP była sowieckimi agentami _.

Zdaniem Sikorskiego także prezydent Lech Kaczyński miał krytyczne stanowisko i opinię o wiarygodności Macierewicza. _ Przypominam, że aneks do raportu z likwidacji WSI nigdy nie został opublikowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdyż zawartość (raportu) była niskiej jakości _ - powiedział szef MSZ.

Podkreślił, że w polityce generalnie nie ufa ludziom, którzy są _ mocni tylko w gębie _. _ Dzisiaj Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem. Ale wtedy, gdy mógł w Smoleńsku coś zrobić w tej sprawie, to czmychnął do Warszawy w dniu 10 kwietnia _ - zaznaczył Sikorski.

_ - Jako byłego podwładnego uważam Antoniego Macierewicza za histeryka i partacza. Każdą sprawę, jakiej się dotknął w ostatnich 20 latach zepsuł _ - ocenił minister.

_ - I państwo macie do wyboru ocenę, osąd, co jest bardziej prawdopodobne. Czy to, że wbrew opinii polskich państwowych, najlepszych ekspertów jakich mamy, czy ten wypadek smoleński przebiegał tak, jak to uważają polscy eksperci, czy jak wymyślił sobie Antoni Macierewicz i co jest bardziej prawdopodobne. Czy to, że w Smoleńsku był zamach, czy że Antoniemu Macierewiczowi znowu się pogorszyło. Ja mam w tej sprawie wyrobione zdanie _ - powiedział Sikorski.

Macierewicz na konferencji w Sejmie nie chciał szerzej komentować słów Sikorskiego. _ Komentowanie tych słów nie wydaje się potrzebne. Komentują się same _ - powiedział.

Zapytany czy wystąpi - lub władze klubu PiS wystąpią w jego imieniu do sejmowej komisji etyki ws. wypowiedzi Sikorskiego - podkreślił, że będzie doradzał lekceważenie podobnych stwierdzeń. _ Ponieważ one tak dobrze pokazują stan i poczucie zagrożenia, w jakim działają osoby tak się zachowujące, brak jakichkolwiek argumentów, materiału dowodowego _ - dodał.

PO zwróciła się do sejmowej komisji etyki o ukaranie naganą Jarosława Kaczyńskiego, Macierewicza, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Girzyńskiego m.in. za _ insynuacje oraz oszczerstwa pod adresem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz: Czy TU-154 uderzył w drzewo? Antoni Macierewicz uważa, że należy powołać nową komisję do spraw katastrofy w Smoleńsku.
Macierewicz: W USA poznali powód katastrofy Według analizy pracującego w USA eksperta, przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwa wielkie wstrząsy, a nie uderzenie o brzozę.
Szef MSZ: Seremet ma wsparcie rządu Radosław Sikorski zapewnił, że rząd wspiera działania prokuratora generalnego przy dochodzeniu w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Tu-154M nie rozbił się o brzozę. Polityk ujawnia Zespół PiS pokazał dokument, w którym dowodzi co było przyczyną katastrofy.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)