Notowania

dymisja
28.08.2009 17:18

KGP: Dymisja szefa biura logistyki

# dochodzi stanowisko Kowalczyka #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi stanowisko Kowalczyka #

28.08. Warszawa (PAP) - Komendant główny policji Andrzej Matejuk odwołał ze stanowiska dyrektora biura ds. logistyki Tomasza Kowalczyka - poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta Mariusz Sokołowski.

"Komendant podjął taką decyzję po przeanalizowaniu pracy dyrektora" - zaznaczył Sokołowski, dodając, że szef ma prawo do doboru kadr.

Sprawa ma związek ze służbowym mieszkaniem Kowalczyka. Według tygodnika "Polityka" dyrektorowi przydzielono mieszkanie, mimo że nie spełniał warunków do jego otrzymania. Nie został przeniesiony do innego miasta, od lat mieszka i pracuje w Warszawie. Nie zdał też poprzedniego mieszkania i otrzymał dofinansowanie (14 tys. zł) na remont własnego. W piątek tygodnik poinformował też, że przekazał zebrane na ten temat dokumenty komendantowi głównemu.

Sam Kowalczyk twierdzi, że nie złamał prawa. "Moje działania były w pełni zgodne z prawem, czego dowodem są ekspertyzy prawne" - powiedział.

"Sprawa mieszkania pana dyrektora z punktu widzenia prawnego nie budzi zastrzeżeń, budzi jednak wątpliwości w kwestii etycznej. Ta sprawa była brana pod uwagę przy decyzji komendanta" - zaznaczył pytany o to Sokołowski.(PAP)

pru/ wkr/ gma/

Tagi: dymisja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz