Trwa ładowanie...
bDTWOdXF

Notowania

Dymisja – Wszystkie wiadomości

23
29.03.2021 16:08

KADRY
 / 
Dymisje w JSW. Rada nadzorcza odwołała dwóch wiceprezesów

Dzieje się w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Związkowcy naciskają na zarząd, który akurat w tym momencie został osłabiony przez radę nadzorczą spółki. Wypowiedzenia otrzymali wiceprezesi odpowiedzialni za sprawy techniczne i operacyjne oraz ekonomiczne.

34
21.03.2021 14:31

KRYZYS
 / 
Trzęsienie ziemi w tureckim banku centralnym. Analitycy przewidują załamanie

- To będzie długi i trudny poniedziałek - prognozują analitycy, którzy porównują sytuację w Turcji z szokiem wywołanym przez brexit. Eksperci oczekują załamania na giełdzie i w notowaniach tureckiej waluty. A wszystko przez zaskakującą decyzję o wyrzuceniu szefa tamtejszego banku centralnego.

42
13.02.2021 9:33

KPMG
 / 
Szef brytyjskiego KPMG kazał pracownikom "przestać narzekać" z powodu pandemii. Zapłacił za to stanowiskiem

Wyśmiewał obawy pracowników i lekceważąco wypowiadał się o dyskryminacji w miejscu pracy. 500 osób nie mogło uwierzyć, że tak właśnie uważa ich szef. Ostatecznie lekceważące słowa kosztowały prezesa brytyjskiego oddziału KPMG stanowisko.

33
21.12.2020 14:24

MINISTERSTWO FINANSOW
 / 
Wiceminister finansów Piotr Nowak podał się do dymysji

Wiceminister finansów Piotr Nowak złożył dymisję, która została przyjęta przez premiera - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Ministerstwa Finansów Iwona Prószyńska.

4
15.12.2020 9:54

DYMISJA
 / 
Janusz Kowalski do dymisji? Mamy komentarz jego kolegi z resortu

- To premier decyduje o tym, kiedy powołuje i kiedy odwołuje poszczególnych ministrów - tak o zapowiadanej dymisji wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego mówi jego kolega z resortu Artur Soboń. Gość programu "Money. To się liczy" komentował jednak, że fundamentalnie nie zgadza się z wypowiedziami nie tylko Janusza Kowalskiego, ale również innych przedstawicieli Solidarnej Polski. - Uważam, że wypowiedzi Janusza Kowalskiego nie pomagają i wprowadzają opinię publiczną w błąd - twierdzi Artur Soboń, który w resorcie aktywów państwowych również pełni funkcję wiceministra. Jak dodawał, życzyłby sobie, by "koleżanki i koledzy z Solidarnej Polski zamiast chodzić po mediach pogłębili wiedzę na temat konkluzji szczytu Unii Europejskiej".

bDTWOdXH
3
09.11.2020 8:48

RECEP ERDOĞAN
 / 
Turcja. Minister finansów ustąpił ze stanowiska, wcześniej dymisja szefa banku centralnego

Najpierw prezydent Turcji Recep Erdogan zdymisjonował szefa banku centralnego, któremu nie udało się zapobiec inflacji. Dzień później rezygnację złożył minister finansów. Niektórzy uważają, że nieprzypadkowo zbiegła się w czasie z wynikiem wyborów prezydenckich w USA.

5
05.11.2020 17:14

DYMISJA
 / 
Wiceminister Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. Będzie pracować jako lekarz

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz podał się do dymisji. Poinformował w Sejmie, że wraca do wykonywania wyuczonego zawodu lekarza.

2
12.10.2020 21:29

PAWEŁ LEWANDOWSKI
 / 
Paweł Lewandowski odchodzi z resortu kultury. Mówił, że most Pilchowicki "to nie zabytek"

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski został w poniedziałek zdymisjonowany ze stanowiska. Urzędnik zasłynął m.in. wypowiedziami o moście Pilchowickim. "Nie każda stara rzecz to zabytek" - mówił latem. Nadzorował również media publiczne.

5
01.10.2020 15:46

RZĄD
 / 
"Coś się kończy, coś zaczyna". Kolejny wiceminister odchodzi z rządu

- Dziś złożyłem rezygnację z pracy w Ministerstwie Rozwoju - napisał wiceminister Robert Nowicki. To kolejna osoba z otoczenia byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz, która opuszcza rząd.

bDTWOdXN
25
01.09.2020 14:54

LIDL
 / 
Lidl szuka nowego prezesa. Poprzedni odszedł ze stanowiska

Jak podaje Lebensmittel Zeitung, poprzedni prezes centrali Lidla Ignazio Paternò podał się do dymisji. Trwają poszukiwania następcy.

241
19.08.2020 10:21

DYMISJA
 / 
Szumowski o aferach z maseczkami i respiratorami. "Trochę fikcja, działania domorosłych Sherlocków"

- Bogu dzięki, że toczy się śledztwo w sprawie nietrafionych zakupów maseczek i respiratorów - tak odpowiedział były już minister zdrowia Łukasz Szumowski na pytanie, czy ze stanowiska "zwolniła go afera maseczkowa". - Te tzw. afery, bo to jest trochę fikcja, najbardziej głośne były w kampanii prezydenckiej. Trzeba mieć grubą skórę jako polityk. Działania domorosłych Sherlocków w ogóle nie wpływają na moje decyzje życiowe - mówił Szumowski w programie "Money. To się liczy". Ocenił, że połączenie dwóch wątków w jedno śledztwo było właściwe. Jak mówił, rozmawiał o tym z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Dementował prasowe doniesienia, że nie lubił się z szefem resortu sprawiedliwości. - Bardzo lubię ministra Ziobro, jak myślę - z wzajemnością, wiele poglądów i wizji na rzeczywistość mamy wspólnych - zaznaczył.

12
19.08.2020 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Łukasz Szumowski, b. minister zdrowia

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Łukasz Szumowski, który we wtorek zrezygnował z funkcji ministra zdrowia. Byłego już ministra zdrowia zapytamy m.in. o kulisy jego decyzji, przygotowanie kraju do kolejnej fali epidemii oraz jego osobiste plany zawodowe. Z prezesem Biomed Lublin Marcinem Pirógiem porozmawiamy o pierwszym polskim leku na COVID-19, którego produkcja właśnie wystartowała . Zapraszamy od 9.15.

12
19.08.2020 7:58

JADWIGA EMILEWICZ
 / 
Emilewicz o dymisji Szumowskiego: trudno wyobrazić sobie lepszy moment

- Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na dymisję ministra zdrowia - tak o odejściu Łukasza Szumowskiego z resortu mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Jest spełniony - dodała.

bDTWOdXO
23
18.08.2020 19:39

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Dymisja Szumowskiego. Ratownicy medyczni: "Minister się nie sprawdził"

Były dyskusje, było obietnice, nie zmieniło się nic. Ratownicy medyczni rządy Szumowskiego oceniają źle i czekają na rozmowy z jego następcą.

12
18.08.2020 17:40

DYMISJA
 / 
Łukasz Szumowski odchodzi z rządu. Był twarzą walki z pandemią koronawirusa

- Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - oświadczył we wtorek Łukasz Szumowski, który od początku pandemii był twarzą walki z koronawirusem. Opinia o polityku uległa zmianie po szeregu publikacji dziennikarskich ujawniających nieprawidłowości przy zakupie sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem.

13
18.08.2020 17:30

RZĄD
 / 
Szumowski odchodzi z ministerstwa. Morawiecki: nazwisko następcy do końca tygodnia

Przedstawimy nazwisko następcy Łukasza Szumowskiego do końca tygodnia - zapewnił premier Mateusz Morawiecki na zwołanej w Katowicach konferencji prasowej. Szef rządu podziękował Szumowskiemu za jego pracę w ministerstwie zdrowia.

11
18.08.2020 16:46

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Szef Związku Zawodowego Lekarzy o Szumowskim: "miał pewne zasługi, ale systemu nie naprawił"

W kategoriach ludzkich był lepszy od wielu swoich poprzedników, bo nikogo nie poniżał. Wdzięczni za podwyżki płac mogą mu być rezydenci, zniósł też limity na niektóre zabiegi. Innych zasług nie widzę. Pomimo szumnych zapowiedzi, nie naprawił systemu opieki zdrowotnej – tak Krzysztof Bukiel, szef OZZL, komentuje dymisję Łukasza Szumowskiego.

29
18.08.2020 15:12

DYMISJA
 / 
Łukasz Szumowski odchodzi z ministerstwa zdrowia. Polityk podał się do dymisji

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - zapowiedział Łukasz Szumowski na konferencji prasowej. Pozostanie on posłem, zapowiedział również, że będzie nadal pełnić funkcje publiczne.