Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kim nie czuje się najlepiej, w Korei Płn odwołano zjazd

0
Podziel się

Stan zdrowia przywódcy pogorszył się w czasie wizyty w Chinach.

Kim nie czuje się najlepiej, w Korei Płn odwołano zjazd
(PAP/EPA)
bEiIkXIl

Z powodu pogorszenia się stanu zdrowia przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Ila odłożono zjazd Partii Pracy Korei, na którym syn komunistycznego dyktatora ma zostać desygnowany na jego następcę - poinformowała południowokoreańska telewizja YTN.

Według anonimowych funkcjonariuszy służb specjalnych Korei Płd., na których powołuje się telewizja YTN, stan zdrowia 68-letniego Kima uległ pogorszeniu podczas sierpniowej wizyty w Chinach. Jak podaje YTN, nadzwyczajny zjazd Partii Pracy Korei powinien jednak odbyć się wkrótce.

Pierwsze tego typu zgromadzenie Partii Pracy Korei od 1966 roku ma - według oficjalnych mediów północnokoreańskich - _ wybrać najwyższy organ _ władzy partyjnej. Dokładna data zjazdu, jak wielu innych wydarzeń politycznych w Korei Płn., pozostaje tajemnicą.

bEiIkXIn

Przed tygodniem oficjalna gazeta KC Partii Pracy Korei, _ Rodong Sinmun _ napisała, że _ historyczna chwila, która otworzy nowy, znaczący rozdział w historii naszej partii wydarzy się lada moment _. Dziennik podał, że delegaci z całego kraju stawią się na zjeździe w Phenianie.

Nawet jeśli wykształcony w Szwajcarii Kim Dzong Un, który ma prawdopodobnie 27 lat, zostanie desygnowany na następcę ojca, będzie jeszcze przez jakiś czas pozostawał w cieniu - napisał w zeszłym tygodniu francuski tygodnik _ Le Point _. Najmłodszego syna dyktatora również otacza tajemnica. Odkąd dorósł, żadne jego zdjęcie nie znalazło się w mediach i jego wizerunek nie jest znany nigdzie poza Koreą Płn.

Według _ Le Point _, gwarantem bezproblemowej sukcesji władzy ma być bardzo wpływowy szwagier Kim Dzong Ila - Dzang Song Thaek, który najprawdopodobniej zostanie wkrótce wyniesiony na jakieś wysokie stanowisko partyjne.

bEiIkXIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)