Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kongres PiS. Hofman: Kaczyński weźmie udział

0
Podziel się:

Z powodu infekcji prezes PiS nie uczestniczył w dzisiejszej inauguracji kongresu w Katowicach.

Kongres PiS. Hofman: Kaczyński weźmie udział
(EAST NEWS)
bEDBELKJ

Szef PiS Jarosław Kaczyński będzie obecny jutro i pojutrze obradach kongresu partii - poinformował wieczorem rzecznik PiS Adam Hofman. Z powodu infekcji prezes PiS nie uczestniczył w dzisiejszej inauguracji kongresu w Katowicach.

_ - Wszystko na tyle się polepszyło, że Jarosław Kaczyński będzie mógł jutro przyjechać _ - powiedział dzisiaj Hofman.

Kongres partii rozpoczął się w piątek w Katowicach od debaty poświęconej przede wszystkim sprawom Śląska i programowi partii dla tego regionu. W sobotę w Sosnowcu rozpocząć ma się statutowa część kongresu poświęcona m.in. wyborowi prezesa partii i jej władz naczelnych.

bEDBELKL

Hofman zapowiedział, że szef PiS będzie w sobotę w Sosnowcu i otworzy kongres. _ - I wszystko powinno być zgodnie z planem. Wszystkie punkty kongresu są zachowane, na razie nic się nie zmienia _ - powiedział rzecznik PiS.

Oprócz wyboru władz, delegaci na kongres PiS dokonają też zmian w statucie partii: kadencja prezesa i naczelnych władz ugrupowania - Rady Politycznej, sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej - zostanie skrócona do trzech lat. Zaplanowano też kilkanaście paneli i prezentację propozycji programowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyńskiego nie będzie dziś na kongresie Z powodu infekcji Jarosław Kaczyński nie weźmie dziś udziału w kongresie PiS.
Będą wybierać prezesa PiS. Co zaplanowano? Trzydniowy kongres PiS, który odbędzie się w weekend w Katowicach i w Sosnowcu, wybierze prezesa partii i jej władze naczelne.
Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy Kiedy ostatecznie PiS sięgnie po władzę?
bEDBELLm
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)