Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt koreański
22.08.2013 14:25

Korea Płn. i Korea Płd. będą rozmawiać

Kilka dni temu poinformowano też, że przedstawiciele władz obu państw koreańskich porozumieli się w sprawie ponownego otwarcia wspólnej strefy przemysłowej Kaesong.

Podziel się
Dodaj komentarz
(simonhn/CC/Flickr)

Korea Północna zgodziła się na przeprowadzenie rozmów na temat organizacji spotkania członków rodzin, które zostały rozdzielone przed 60 laty przez wojnę koreańską - poinformowała z Seulu telewizja YTN.

Delegacje obu Korei mają się spotkać w Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw koreańskich. Jeszcze w czwartek strony mają sobie przekazać składy delegacji - poinformowała tv YTN.

Wg tego źródła Pjongjang zaproponował, by pod koniec sierpnia lub na początku września przeprowadzić odrębnie rozmowy międzypaństwowe o wznowieniu podróży turystów z Południa w Góry Diamentowe (Kumgang-san) na wschodzie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - jak brzmi pełna nazwa Korei Północnej.

Pjongjang zaakceptował przed kilkoma dniami zgłoszoną przez Seul propozycję wznowienia programu łączenia rodzin. Kontakty te między dwoma koreańskimi państwami ustały po zatonięciu w roku 2010 na Morzu Żółtym południowokoreańskiego okrętu Cheonan, o zatopienie którego Seul oskarżył Koreę Północną. Ta odrzuciła oskarżenia.

Kilka dni temu poinformowano też, że przedstawiciele władz obu państw koreańskich porozumieli się w sprawie ponownego otwarcia wspólnej strefy przemysłowej Kaesong. Pjongjang zamknął ten kompleks w kwietniu. W czwartek 200 biznesmenów i 58 urzędników z Korei Południowej udało się do kompleksu Kaesong, by sprawdzić, w jakim stanie znajdują się tamtejsze przedsiębiorstwa po czteromiesięcznym przestoju - powiadomiła z Seulu agencja Yonhap. Na razie nie wiadomo, kiedy strefa przemysłowa wznowi działalność.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna akceptuje rządania Południa Zgodziła się też na powrót swych pracowników do nadgranicznego kompleksu przemysłowego Kaesong.
ONZ: Korei Płn. pracuje nad bombą atomową Poufny raport oenzetowskich ekspertów ostrzega!
Wojna z Koreą nie odstrasza biznesmenów? Granica w mieście Dandong między Chinami i Koreą Północną otwarta tylko dla biznesmenów.
Tagi: konflikt koreański, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz