Notowania

budowa
11.02.2010 08:58

Korki w centrum Radomia przez budowę aquaparku i galerii

Kierowców z Radomia czekają duże utrudnienia w poruszaniu się po mieście. W centrum rozpocznie się niebawem przebudowa ulic, związana z budową wielofunkcyjnego "Centrum Słonecznego" z pierwszym w mieście aquaparkiem oraz galerią handlową.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kierowców z Radomia czekają duże utrudnienia w poruszaniu się po mieście. W centrum rozpocznie się niebawem przebudowa ulic, związana z budową wielofunkcyjnego "Centrum Słonecznego" z pierwszym w mieście aquaparkiem oraz galerią handlową. *

Jak poinformowała PAP w czwartek Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu, przebudowa ruszy jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. "Zamierzenie jest ogromne, czeka nas prawdziwa rewolucja w centrum miasta. Z tego powodu inwestycję podzielono na etapy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym" - zapewniła Kitowska.

Roboty prowadzone będą na ul. Chrobrego, Malczewskiego, Wernera, Struga oraz Kelles-Krauza. Przebudowane zostaną drogi i chodniki. Planuje się wymianę oświetlenia, przebudowę instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej i cieplnej oraz budowę ścieżek rowerowych.

Koszt przebudowy ulic to 23 mln zł. Blisko połowę wydatków pokryje AIG/Lincoln Polska - inwestor "Centrum Słonecznego". Przebudowę wykona warszawska spółka Strabag. Prace zaplanowano do końca listopada.

"Centrum Słoneczne" to wielofunkcyjny kompleks, zajmujący powierzchnię ok. 20 ha. Obok aquaparku obejmuje on także obiekt usługowo-handlowy - "Galerię Słoneczną" oraz osiedle mieszkaniowe. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 132 mln euro.

Jako pierwszy do użytku oddany ma być jesienią tego roku aquapark. Powstaną w nim dwa baseny: sportowy i rekreacyjny. Będą też bicze wodne, sztuczna rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, wellness i spa, klub fitness, kręgielnia oraz restauracja. Na zewnątrz obiektu planowana jest budowa lodowiska, dużego placu zabaw dla dzieci oraz amfiteatru.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Budownictwo Mitex S.A. (PAP)

ilp/ bos/ jra/

Tagi: budowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz