Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: W sobotę zabrzmi "Muzyka u źródeł"

0
Podziel się:

Druga edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka u źródeł" rozpocznie się
w sobotę w Bydgoszczy. Muzyka rozbrzmiewać będzie przez trzy kolejne weekendy w zabytkowej hali
pomp wodociągowych w Lesie Gdańskim.

bETMGCDF

*Druga edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka u źródeł" rozpocznie się w sobotę w Bydgoszczy. Muzyka rozbrzmiewać będzie przez trzy kolejne weekendy w zabytkowej hali pomp wodociągowych w Lesie Gdańskim. *

"To festiwal dla osób, które nie lubią gwarnych imprez masowych czy koncertów w zadymionych klubach. U nas muzyki można posłuchać w skupieniu, przy blasku trzaskającego w kominku ognia z lampką dobrego wina w dłoni" - zachęca Małgorzata Świątkowska-Szczęch, organizatorka festiwalu.

Pomysł imprezy narodził się przypadkiem. Obecni gospodarze festiwalu, zespół Barock Quartet, zagrał na kilku spotkaniach zamkniętych, organizowanych przez prywatne firmy w zabytkowej hali pomp.

bETMGCDH

Budynek, znajdujący się w XIX wiecznym kompleksie pomp głębinowych na obrzeżach Bydgoszczy nie jest już używany zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem; Wodociągi Miejskie udostępniają go na zasadach komercyjnych organizatorom imprez. Bardzo szybko okazało się, że wnętrze, utrzymane w stylu industrialnym, ma doskonałą akustykę.

Festiwal potrwa przez trzy najbliższe weekendy. Koncerty "Muzyki u źródeł" odbędą się kolejno 6 i 7, a następnie 13, 14 i 20 listopada.

W hali stacji pomp zagrają: zespół Barock Quartet, wirtuoz i kameralista Jan Stanienda, zespół kameralny Kwartet Prima Vista, kwintet dęty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Trio jazzowe Włodzimierza Nahornego i Lora Szafran.

Organizatorzy zdecydowali, że goście wykonywać będą przede wszystkim utwory mało znane szerokiej publiczności, a wymagające doskonałych umiejętności i przygotowania ze strony wykonawców. "Nasi goście z pewnością sobie poradzą" - podkreśliła organizatorka. (PAP)

bETMGCDN

olz/ abe/

bETMGCEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)