Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
10.04.2011 06:50

Libia: Siły rządowe zabiły powstańców

Co najmniej 30 powstańców zginęło w ataku sił rządowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 30 powstańców zginęło w ataku sił rządowych Muammara Kadafiego na miasto Misrata na zachodzie Libii - podał rzecznik powstańców, powołując się na źródła medyczne i innych walczących. *

Wcześniejsze doniesienia mówiły o ośmiu zabitych. - _ Siły Kadafiego zaatakowały Misratę na trzech frontach. Pracownicy medyczni i powstańcy powiedzieli mi, że co najmniej 30 powstańców zginęło dziś w Misracie _ - powiedział rzecznik, podający imię Abdelsalem. - _ Jednak odpowiedzieliśmy walką, udało nam się powstrzymać ich marsz _ - dodał.

Misrata, broniona desperacko przez powstańców, jest od tygodni oblężona przez siły Muammara Kadafiego.
Tymczasem NATO podała, że w ciągu ostatnich dwóch dnia siły Sojuszu zniszczyły 17 czołgów sił Kadafiego - 15 pod Misratą, gdzie wojska Kadafiego oblegają to trzecie co do wielkości miasto w kraju, oraz dwa na południe od Bregi na wschodzie.

Dowodzący operacją generał Charles Bouchard ocenił też, że w ciągu ostatniej doby Sojuszowi udało się zniszczyć _ znaczny procent _ uzbrojonych sił Kadafiego, a także zapasy amunicji na wschód od stolicy Libii, Trypolisu. Oskarżył też libijskiego dyktatora o wykorzystywanie cywilów jako żywych tarcz, dzięki czemu unika ataków sił NATO.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t137106.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaddafi;szturmuje;miasta;na;wschodzie;libii,188,0,808636.html) Kaddafi szturmuje miasta na wschodzie Libii W Misracie i Ażdabiji trwają walki uliczne. Rebelianci wycofują się do Bengazi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;gotowa;na;wybory;i;nowa;konstytucje,62,0,806206.html) "Libia gotowa na wybory i nową konstytucję" Tylko naród może zdecydować, czy dyktator ma pozostać u władzy - twierdzi rzecznik rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t136698.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prom;ewakuowal;z;libii;250;uchodzcow,232,0,805608.html) Prom ewakuował z Libii 250 uchodźców Walki powstańców z siłami Kaddafiego nadal toczą się o Misratę, Bregę, Adżabiję, Zintan i Jafran. Ludność cywilna cierpi.
Tagi: wojna w libii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz