Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

List Tuska w sprawie Gowina. Tak komentuje go Kaczyński

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że Donald Tusk prowadzi PO do klęski, co - zdaniem Kaczyńskiego - rozumieją przeciętni członkowie Platformy.

List Tuska w sprawie Gowina. Tak komentuje go Kaczyński
(EAST NEWS)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że premier Donald Tusk prowadzi PO do klęski, co - zdaniem Kaczyńskiego - rozumieją przeciętni członkowie Platformy. Jak ocenił szef PiS, list Tuska do partyjnych kolegów jest rozpaczliwą obroną premiera.

Tusk wystosował list do wszystkich członków PO. Zarzucił w nim swemu konkurentowi do fotela przewodniczącego, Jarosławowi Gowinowi, że wykorzystuje wybory wewnętrzne w PO do promocji nowej inicjatywy politycznej, jaką miałaby być _ mała, ideologiczna partia _. _ _

_ - Każdy, kto dzieli Platformę, szykuje zwycięstwo dzisiejszej opozycji. Mój konkurent ma pełne prawo do startu w tych wyborach. Dopóki jest z nami, jest jednym z nas. Ale dziś sam musi sobie odpowiedzieć, gdzie jest jego miejsce _ - napisał szef rządu.

Kaczyński, pytany w piątek o list, zwrócił uwagę, że lider PO sam chciał wyborów powszechnych nowego szefa swego ugrupowania. _ - Obecny premier sam doprowadził do tego, że są wybory z udziałem wszystkich członków partii i dzisiaj najwyraźniej nie potrafi (tego) znieść. To bardzo niedobrze świadczy o jego kwalifikacjach politycznych i może nie tylko politycznych, bo jeśli się coś wybrało, to później trzeba to jednak umieć z godnością znieść _ - mówił prezes PiS na konferencji prasowej.

Jego zdaniem Tusk _ najwyraźniej obawia się przegranej _. Przypomniał, że niespodzianki w partyjnych wyborach zdarzały się już w przeszłości, m.in. podczas ostatnich wyborów prezesa PSL, kiedy Waldemara Pawlaka nieoczekiwanie zastąpił Janusz Piechociński.

_ - Dzisiaj przeciętny członek PO może sobie uświadamiać, że Donald Tusk prowadzi tę partię do klęski i być może nawet do czegoś dalej idącego. W polskiej polityce tego rodzaju rzeczy się przecież zdarzały. Sądzę, że jest to coraz bardziej rozpaczliwa obrona ze strony pana Tuska, jego pozycji _ - powiedział Kaczyński.

Pytany o ostatnie działania Gowina, w tym krytykę Tuska, szef PiS uznał, że jest to metoda _ lewarowania swojej pozycji _ wewnątrz Platformy.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin odpowiedział na "listowne" zarzuty premiera _ - Takie ataki nie przysporzą Donaldowi Tuskowi sympatii, nawet wśród członków Platformy _- uważa były minister sprawiedliwości.
Tusk przestaje wierzyć. Ostre słowa o Gowinie _ - To nie są zwykłe wybory na przewodniczącego. Gowin wykorzystuje demokrację w PO _ - deklaruje premier.
Olbrzymie poparcie dla Donalda Tuska Partia potrzebuje teraz jedności, a Gowin jedynie ją deklaruje - uważa Magdalena Kochan.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)