Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Litwa: Ruszyła budowa Rail Baltica

0
Podziel się:

Na Litwie ruszyła w poniedziałek budowa odcinka Rail Baltica -
transeuropejskiego korytarza kolejowego. Litewski odcinek drogi kolejowej Szesztoki-Mariampol-Kowno
ma być gotowy do 2013 roku. Koszt budowy szacuje się na około 850 mln litów (około 246 mln euro).

Na Litwie ruszyła w poniedziałek budowa odcinka Rail Baltica - transeuropejskiego korytarza kolejowego. Litewski odcinek drogi kolejowej Szesztoki-Mariampol-Kowno ma być gotowy do 2013 roku. Koszt budowy szacuje się na około 850 mln litów (około 246 mln euro).

"Rail Baltica wzmocni pozycję Litwy jako państwa tranzytowego i pozwoli na integrację z europejską infrastrukturą transportową" - czytamy w oświadczeniu litewskiego ministra transportu i łączności Eligijusa Masiulisa.

Litwie bardzo zależy na jak najszybszym zrealizowaniu projektu Rail Baltica, drogi kolejowej, która ma połączyć Warszawę, Kowno, Rygę, Tallin i Helsinki. Przed kilkoma tygodniami litewski rząd uznał ten projekt za priorytetowy dla kraju. Ma to ułatwić pozyskiwanie koniecznych inwestycji i przyśpieszyć realizację prac.

Projekt budowy transeuropejskiego korytarza kolejowego wspiera Komisja Europejska. Jak poinformowało w poniedziałek PAP litewskie ministerstwo transportu i łączności, KE sfinansuje realizację tego projektu w około 80 proc. (PAP)

aki/ bos/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)