Notowania

zatrzymanie
27.11.2008 12:35

Łódzkie: Zatrzymano członków narkotykowego gangu

Sześciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali łódzcy policjanci. To kolejni zatrzymani członkowie gangu, który m.in. terroryzował przedsiębiorców w Wieluniu, wymuszał haracze i handlował narkotykami.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sześciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali łódzcy policjanci. To kolejni zatrzymani członkowie gangu, który m.in. terroryzował przedsiębiorców w Wieluniu, wymuszał haracze i handlował narkotykami. *

Jak poinformowała w czwartek PAP podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, tym razem policjanci rozpracowali narkotykowy wątek działalności gangu. Podczas akcji przeprowadzonej w powiatach wieluńskim, pajęczańskim oraz oleskim (Opolskie) zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku od 22 do 40 lat. Podejrzani działali w siatce dilerskiej. Dostarczane przez szefów gangu narkotyki rozprowadzali głównie w dyskotekach i klubach.

W ich mieszkaniach zabezpieczono marihuanę i amfetaminę oraz fajki wodne i fifki do palenia narkotyków. Policjanci szacują, że przez siatkę dilerów rozprowadzonych zostało co najmniej cztery kilogramy amfetaminy i marihuany oraz tysiąc tabletek ekstazy.

Trzon gangu, którym kierował 35-latek o pseud. Majtos, rozbito we wrześniu. Według policji grupa od kilku miesięcy terroryzowała wieluńskich przedsiębiorców, a gangsterzy mają na koncie m.in. wymuszanie haraczy, pobicia i nielegalną produkcję alkoholu, który był wstawiany do lokali zastraszanych restauratorów.

Do tej pory w śledztwie zatrzymano 12 osób. Według policji sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania. Podejrzanym grożą kary do 10 lat więzienia. (PAP)

szu/ bno/ jbr/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz