Notowania

rząd
09.11.2008 07:32

Łotwa: Rząd przejmuje jeden z największych banków - Parex

Rząd Łotwy ogłosił w sobotę, że przejmuje 51 proc. udziałów w banku Parex, drugim pod względem wielkości w kraju, z powodu problemów banku wywołanych przez kryzys na rynkach finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rząd Łotwy ogłosił w sobotę, że przejmuje 51 proc. udziałów w banku Parex, drugim pod względem wielkości w kraju, z powodu problemów banku wywołanych przez kryzys na rynkach finansowych. *

Parex był jednym z pierwszych banków założonych na Łotwie po rozpadzie ZSRR. Jego głównymi udziałowcami byli Walerij Kargin i Władimir Krasowickij, biznesmeni rosyjskiego pochodzenia.

Łotwa, podobnie jak wszystkie poradzieckie kraje bałtyckie, odczuwa negatywne skutki światowego kryzysu finansowego. Podczas gdy w 2007 roku jej PKB wzrósł o ponad 10 procent, w pierwszym półroczu tego roku - tylko o 1,6 proc, z czego w II kwartale tylko o 0,1 proc.

Premier Ivars Godmanis powiedział późnym wieczorem w sobotę, po spotkaniu swego gabinetu, że jeśli zajdzie taka potrzeba, Łota zwróci się o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Walutowego lub Unii Europejskiej. (PAP)

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz