Notowania

protest
17.08.2009 17:21

Lubelskie: Trwa protest w ośrodku dla cudzoziemców

21 Gruzinów w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej (Lubelskie) kontynuuje protest przeciwko przewlekłości procedur dla imigrantów. W poniedziałek spotkali się z nimi przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - poinformował PAP rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Wójcik.

Podziel się
Dodaj komentarz

*21 Gruzinów w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej (Lubelskie) kontynuuje protest przeciwko przewlekłości procedur dla imigrantów. W poniedziałek spotkali się z nimi przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - poinformował PAP rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Wójcik. *

Protest Gruzinów trwa od czwartku. Zamknęli się w jednym z pomieszczeń ośrodka i nie przyjmują posiłków. Straż graniczna, której podlega ośrodek, wciąż prowadzi negocjacje z protestującymi.

"Z protestującymi spotkali się przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, którzy zadeklarowali im pomoc prawną. Cudzoziemcy kontynuują protest" - powiedział Wójcik.

Powodem protestu - jak informował wcześniej rzecznik NSOG - jest zbyt długi, zdaniem protestujących, czas trwania procedur dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce. Wójcik zapewnił, że nie doszło do użycia siły wobec protestujących.

Ośrodek strzeżony dla cudzoziemców oraz areszt w Białej Podlaskiej to jedne z kilku tego rodzaju placówek podległych straży granicznej w Polsce. Do ośrodków są kierowani - na mocy orzeczeń sądowych - cudzoziemcy, wobec których toczy się postępowanie o wydalenie z Polski. Okres zatrzymania cudzoziemca w takim ośrodku nie może trwać dłużej niż rok. (PAP)

ren/ pz/ jra/

Tagi: protest, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz