Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lubelskie: Zamknięto radio nadające muzykę, a nie płacące tantiem

0
Podziel się:

Internetowe radio o nazwie "Rebelia",
bezprawnie odtwarzające muzykę, zlikwidowała w Lubartowie
(Lubelskie) policja. Jego twórcy nie czerpali żadnych korzyści
materialnych z działalności rozgłośni - poinformowali w środę
funkcjonariusze.

bESJkIEl

*Internetowe radio o nazwie "Rebelia", bezprawnie odtwarzające muzykę, zlikwidowała w Lubartowie (Lubelskie) policja. Jego twórcy nie czerpali żadnych korzyści materialnych z działalności rozgłośni - poinformowali w środę funkcjonariusze. *

"Radio działało w internecie od co najmniej dwóch lat. Przestępczy proceder polegał na bezprawnym - bez opłacenia tantiem - odtwarzaniu muzyki" - powiedziała Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pomysłodawcą i właścicielem radia "Rebelia" był 29-letni mieszkaniec Lubartowa Marcin M. Miał czterech współpracowników. "Za wspólne środki zakupili sprzęt oraz wynajęli lokal w centrum Lubartowa. Studio było profesjonalnie wyposażone w stół mikserski, komputery, mikrofony. Ściany wygłuszone były wytłaczankami" - dodała Laszczka-Rusek.

bESJkIEn

Policjanci zabezpieczyli w studiu blisko 500 płyt z utworami muzycznymi oraz trzy komputery służące do emisji muzyki w radiu internetowym.

Jak ustaliła policja, Marcin M. jest związany od 10 lat ze środowiskiem lubelskich radiowców. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Laszczka-Rusek zaznaczyła, że na prowadzenie radia w internecie nie jest wymagana koncesja. "Każdy może sobie założyć stronę internetową i zamieszczać na niej np. własne utwory muzyczne. Ale jeśli rozpowszechnia utwory chronione prawem autorskim musi, zgodnie z ustawą, opłacić tantiemy organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi" - powiedziała. (PAP)

ren/ malk/ gma/

bESJkIEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)