Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Lublin: Dyrektor oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego podejrzany o pomoc w wyłudzaniu odszkodowań
Zarzuty pomagania w wyłudzaniu odszkodowań w zamian za łapówki postawiła w środę prokuratura w Lublinie dyrektorowi centrum likwidacji szkód towarzystwa ubezpieczeniowego Warta w tym mieście Jackowi K.

W latach 1998-1999 wziął on pięć łapówek o łącznej wysokości ponad 10 tys. zł, za pomoc w uzyskaniu nienależnych odszkodowań osobom, które sfingowały stłuczki samochodowe - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.


Jacek K. był wówczas pracownikiem Warty, a do jego obowiązków należało akceptowanie wniosków o wypłatę odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych. "Wiedział o tym, że te wypadki zostały sfingowane, łapówki stanowiły 10 proc. wypłaconych odszkodowań" - powiedziała Syk-Jankowska.

Mężczyzna odpowie też za nielegalne posiadanie broni. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono pistolet gazowy, na który nie miał pozwolenia.

Jacek K. przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia. (PAP)

kop/ bno/ gma/

pomoc, lublin, wyłudzanie odszkodowań, towarzystwa ubezpieczeniowe, oddziały, dyrektor, podejrzany
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.