Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lubuskie: Szpital w Nowej Soli wstrzymał przyjęcia pacjentów

0
Podziel się

W związku z falą powodziową na Odrze, szpital w Nowej Soli
wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziały. Pracuje oddział ratunkowy, pomocy udzielają zespoły
ratownictwa medycznego, działają poradnie specjalistyczne, laboratoria i zakład radiologii oraz
stacja dializ.

bEhXHqid

*W związku z falą powodziową na Odrze, szpital w Nowej Soli wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziały. Pracuje oddział ratunkowy, pomocy udzielają zespoły ratownictwa medycznego, działają poradnie specjalistyczne, laboratoria i zakład radiologii oraz stacja dializ. *

Poinformował o tym w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta w Nowej Soli główny lekarz szpitala dr Mirosław Czyżak.

Chorzy wymagający hospitalizacji są przewożeni do szpitali w Zielonej Górze, Szprotawie, Żarach, Sulechowie i Głogowie.

bEhXHqif

Fala powodziowa nie zagraża budynkom szpitala, może jednak dojść do przesiąkania wody i wybijania kanalizacji w pomieszczeniach piwnicznych, gdzie znajdują się m.in. stacja dializ, centralna sterylizatornia, apteka szpitalna.

Jak podano w komunikacie, może wówczas zaistnieć konieczność odłączenia zasilania w energię elektryczną, co wstrzyma wszelką działalność szpitala.

Niezbędna będzie wtedy ewakuacja wszystkich pacjentów. W szpitalu zostały podjęte działania w celu zabezpieczenia najniżej położonych pomieszczeń. Zapewniony też został dodatkowy transport sanitarny niezbędny w razie ewentualnej ewakuacji.

We wtorek o godz. 13 stan Odry w Nowej Soli wynosił 645 cm - prognozowana wysokość fali kulminacyjnej dla tego miasta to 675-685 cm.(PAP)

bEhXHqil

mmd/ bno/ jra/

bEhXHqiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)