Notowania

rząd
13.11.2008 19:34

Miedwiediew: USA pod rządami Obamy mogą spojrzeć na Rosję bez uprzedzeń

TASS,AFP) - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w czwartek, że USA pod rządami Baracka Obamy będą mogły spojrzeć "bez uprzedzeń" na swe stosunki z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz

TASS,AFP) - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w czwartek, że USA pod rządami Baracka Obamy będą mogły spojrzeć "bez uprzedzeń" na swe stosunki z Rosją.

Miedwiediew, który w czwartek uczestniczył w Cannes w spotkaniu okrągłego stołu przemysłowców Unii Europejskiej i Rosji, powiedział, że jest gotów omawiać z Obamą "wszystkie kwestie w różnych formatach".

"Jesteśmy otwarci na rozwijanie najbardziej dobrosąsiedzkich stosunków z USA" - powiedział Miedwiediew, nazywając stosunki Rosji i USA "czynnikiem globalnej polityki".

Prezydent Rosji wyraził przekonanie, że będzie w stanie "dogadać się z Barackiem Obamą w kluczowych sprawach".

"Nie ma żadnej tragedii (w stosunkach rosyjsko-amerykańskich)" - powiedział Miedwiediew.

"Zawsze potrafiliśmy się porozumieć w najtrudniejszych, a nawet w kryzysowych sytuacjach. A obecnie nie ma takich trudności i takich kryzysów, jak wówczas, gdy istniała rywalizacja między USA a ZSRR" - oświadczył prezydent Rosji, podkreślając, że Rosja to nie Związek Radziecki, więc, jak ocenił, "szanse na budowę pełnowartościowych stosunków partnerskich są dość duże".

Miedwiediew powiedział, że zamierza się spotkać z prezydentem- elektem w najbliższej przyszłości, lecz konkretnego terminu nie ustalono.

Po nicejskim szczycie UE-Rosja Miedwiediew udaje się do USA na szczyt państw grupy G20. Grupę tę tworzą główne gospodarki rozwinięte i wschodzące. (PAP)

mmp/ mc/ 5738 6030 arch.

Tagi: rząd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz