Notowania

włochy
05.06.2010 07:49

Miliardowe zyski ekomafii we Włoszech

Każdego dnia popełnianych jest 78 przestępstw przeciwko środowisku naturalnemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daniel_philpott/CC/Flickr)

Na ponad 20 miliardów euro rocznie szacuje się zyski ekomafii we Włoszech pochodzące z przestępstw przeciwko środowisku naturalnemu takich, jak nielegalny wywóz śmieci - ogłosiła w najnowszym raporcie włoska Liga Ochrony Środowiska (Legambiente).

_ - Ekomafia stanowi poważne zagrożenie dla przyszłości kraju _ - powiedział szef organizacji Vittorio Cogliati Dezza.

W sprawozdaniu zwraca się uwagę na ponurą statystykę: każdego dnia popełnianych jest we Włoszech *78 przestępstw *przeciwko środowisku naturalnemu.
Z raportu wynika, że od 2008 do 2009 roku o jedną trzecią wzrósł proceder nielegalnej utylizacji śmieci w regionie Kampania wokół Neapolu.

Gangi kamorry kontrolują od lat ten lukratywny biznes w tym regionie. Pozbywają się odpadków w sposób rażąco sprzeczny z normami ochrony środowiska i bezpośrednio zagrażający zdrowiu ludności.

W analizie przedstawionych danych podkreśla się, że przestępcze gangi wykorzystują terytorium Włoch niczym _ wieczną kopalnię _, w której ukrywają wszelkie możliwe odpadki, włącznie z tymi najbardziej szkodliwymi, by potem czerpać zyski z upraw na tym samym, zanieczyszczonym terenie.

Kolejny alarmujący według Ligi proceder to wykorzystywanie taniego i niespełniającego norm bezpieczeństwa cementu w budownictwie, co zwiększa ryzyko katastrof, zwłaszcza na terenach sejsmicznych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dzik: Ekologom pasowałyby rekiny w Wiśle ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dzik;ekologom;pasowalyby;rekiny;w;wisle,110,0,625006.html )
* [ NIK alarmuje: Możemy zapłacić kary za ścieki ]( http://news.money.pl/artykul/nik;alarmuje;mozemy;zaplacic;kary;za;scieki,230,0,616678.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, policja, kary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz