Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze unijne
13.05.2007 11:14

Możemy korzystać z funduszy unijnych

W ciągu najbliższych 6 lat Polska dostanie ponad 67 mld euro na rozwój. Komisja Europejska zaakceptowała polski plan wydatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell)

Komisja Europejska zaakceptowała polskie narodowe strategiczne ramy odniesienia.

Tym samym nasz kraj znalazł się w grupie 10 państw członkowskich UE, które osiągnęły porozumienie z KE w tej sprawie - wynika z materiałów resortu rozwoju regionalnego.

Narodowe strategiczne ramy odniesienia to podstawowy dokument strategiczny przygotowywany przez każdy kraj członkowski UE. Określa on priorytety oraz obszary wykorzystania funduszy unijnych. Celem NSRO jest stworzenie warunków dla wzrostu konkurencyjności gospodarki polskiej.

_ W ciągu najbliższych sześciu lat Polska dostanie gigantyczne pieniądze z Unii Europejskiej na rozwój. Chodzi o ponad 67 miliardów euro. _Pieniądze powędrują zarówno do administracji centralnej jak i samorządów. Zostaną wykorzystanie na infrastrukturę, ochronę środowiska czy poprawę gospodarki. Połowa tych środków będzie przeznaczona na inwestycje związane z organizacją EURO 2012. Minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka tłumaczy, że fundusze pomogą np. rozbudować lotniska, kolej czy wybudować drogi.

Tagi: fundusze unijne, komisja europejska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz