Notowania

napieralski
15.06.2011 16:36

Napieralski: Kalisz przedstawił dobry i spójny raport w sprawie Blidy

Według projektu raportu, były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ryszard Kalisz przedstawił członkom komisji śledczej projekt raportu końcowego. Według projektu, były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji.

Za nadużycie uprawnień i utrudnianie śledztwa przed sądem powinni zaś stanąć byli szefowie ABW Bogdan Święczkowski oraz Grzegorz Ocieczek i funkcjonariusz ABW, którego dane są utajnione.

Klub SLD zapowiedział, że będzie zbierał podpisy pod wnioskami o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu. Inne kluby są w tej sprawie sceptyczne. Zgodnie z ustawą o TS, pod wstępnym wnioskiem powinno podpisać się 115 posłów.

_ - IV RP - to hasło jest bardzo dobrze znane, a jest to system wprowadzony przez PiS i koalicjantów. Barbara Blida to ofiara systemu IV RP, to ofiara z imienia i nazwiska. Poniosła najwyższą cenę za funkcjonowanie systemu IV RP _ - powiedział Napieralski na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Według przewodniczącego Sojuszu, porażką czterech lat rządu PO i PSL jest to, że _ ani prokuratura, ani ABW nie wyjaśniły tej sprawy do końca _. _ - Tę sprawę wyjaśnił Ryszard Kalisz i jego komisja. Przedstawił spójny, dobrze przygotowany raport końcowy z prac komisji _ - uważa Napieralski.

Według niego, pracująca przez wiele miesięcy komisja przedstawiła raport, _ za którym stoją fakty _. Jak ocenił lider SLD, wnioski o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS _ są merytorycznie uzasadnione i wypływają z całości pracy komisji _.

Dlatego - jak powiedział Napieralski - nie może zrozumieć zachowania polityków PiS i PO. W jego opinii, widać że _ PO jest zdominowana przez "pogrobowców" dawnej koalicji PO-PiS _. - _ Rozmemłana, rozchwiana PO nie jest w stanie wypracować w tak ważnej fundamentalnej kwestii jednego czytelnego stanowiska _ - mówił Napieralski. Zaapelował też do premiera Donalda Tuska o takie jasne stanowisko i podpisy pod wnioskami o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS.

_ - Raport daje niesamowity oręż PO, aby raz na zawsze zakończyć czarny okres IV RP - okres tak niebezpieczny dla obywatela. Oręż jest przekazany PO i nie mogę zrozumieć dlaczego nie chce go przyjąć _ - powiedział Napieralski. _ Chyba, że likwidacja IV RP skasowałaby główny powód istnienia PO - czyli strach przez IV RP i PiS _ - dodał.

Jak powiedział, 22 czerwca klub SLD i zarząd partii zajmą się sprawą raportu i podejmą decyzję w sprawie wniosków o postawienie b. premiera i b. ministra sprawiedliwości przed TS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kalisz;interpretuje;prawo;na;swoj;uzytek,1,0,851201.html) "Kalisz interpretuje prawo na swój użytek" Beata Kempa uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego nie łamał prawa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t127225.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ziobro;za;smierc;blidy;odpowiada;sld,71,0,851015.html) Ziobro: Za śmierć Blidy odpowiada SLD Gdybym został prokuratorem generalnym, Rychu i Zbychu mieliby się czego obawiać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t141977.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;kalisz;zbija;kapital;na;blidzie,43,0,850731.html) Ziobro: Kalisz zbija kapitał na Blidzie Były minister finansów złożył symboliczny wniosek przeciwko - jak to określił - _ tęczowemu Ryśkowi _.
Tagi: napieralski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz