Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
20.06.2010 21:51

Napieralski: lewica może być alternatywą dla PO i PiS

Obudziliśmy w Polakach nadzieję, że polityka może być inna, a postępowa, merytoryczna i otwarta lewica może być alternatywą dla PO i PiS - mówil kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski w niedzielę tuż po ogłoszeniu wstęnych, sondażowych wyników wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Obudziliśmy w Polakach nadzieję, że polityka może być inna, a postępowa, merytoryczna i otwarta lewica może być alternatywą dla PO i PiS - mówil kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski w niedzielę tuż po ogłoszeniu wstęnych, sondażowych wyników wyborczych. *

Grzegorz Napieralski otrzymał według TNS OBOP - 14 proc, według Homo Homini 12,4 proc. poparcia w wyborach prezydenckich, a według MB SMG/KRC - 13,4.

"Obudziliśmy w Polakach wielką nadzieję, że uprawnianie polityki może być inne, że polityka może być inna, że można być otwartym, że można słuchać i rozmawiać, że mądrość możemy czerpać właśnie od ludzi, którzy mówią nam, co trzeba zmienić i jak trzeba zmienić. (...) Za tę lekcję bardzo dziękuję" - podkreślił lider Sojuszu.

Jak zaznaczył, te wybory pokazały, że razem można zmieniać Polskę na lepsze i nie musi być podziału tylko na dwie partie polityczne. Jego zdaniem prawdziwa alternatywa to "postępowa, nowoczesna, otwarta, pełna dialogu, spoglądająca w przyszłość lewica ze znakomitymi ludźmi, świetnymi ekspertami".

Napieralski zapewnił, że jego partia będzie nadal ciężko pracować i pokazywać, że warto tę nadzieję rozbudzoną w ludziach podtrzymywać i udowadniać, że w lewicę warto inwestować.

"Tacy będziemy: pracowici, konsekwentni, merytoryczni, ale przede wszystkim otwarci, otwarci na ludzi" - oświadczył.

Polityk podkreślił, że ostatnie miesiące to nie była tylko kampania, ale przede wszystkim obcowanie z ludźmi i nauka. "Za to wszystkim Polakom dziękuję, bo naprawdę to waszą mądrością jesteśmy mądrzy my, politycy, i tak będzie przez najbliższe miesiące i udowodnimy wam, że potrafimy wygrywać wybory i potrafimy być alternatywą dla innych rządów i to dobrą alternatywą" - podkreślił.

Napieralski dziękował "wszystkim środowiskom i wielkim autorytetom, wszystkim koalicjantom, którzy uwierzyli, że jest możliwa zmiana". Gratulował też Bronisławowi Komorowskiemu oraz Jarosławowi Kaczyńskiemu przejścia do drugiej tury wyborów prezydenckich.

"Szczerze gratuluję obu kandydatom. Na nich spoczywa wielka odpowiedzialność za Polskę i za Polaków" - podkreślił Napieralski.

Politycy SLD, komentując sondażowe wyniki szefa tej partii w I turze wyborów prezydenckich mówili, że "dzisiaj zaczęła się odbudowa lewicy", co jest olbrzymim sukcesem Grzegorza Napieralskiego i SLD.

"Grzegorz Napieralski okazał się najpracowitszym kandydatem i Polacy to docenili" - podkreślił szef sztabu wyborczego kandydata SLD Marek Wikiński, dodając, że to olbrzymi sukces nie tylko Napieralskiego, ale i całego Sojuszu.

Wikiński pytany, kogo poprze Napieralski w drugiej turze powiedział, że "jest przygotowany plan polityczny i Grzegorz Napieralski już w najbliższych kilkudziesięciu godzinach go przedstawi".

Były premier Józef Oleksy powiedział z kolei, że wynik Napieralskiego jest bardzo dobry "zważywszy na różne zwątpienia, które były i na awaryjny charakter jego kandydowania". Zdaniem Oleksego, to osobisty sukces szefa SLD, który tym wynikiem odbudowuje zdolność koalicyjną SLD i lewicy.

Mówił, że nie wie, czy jest sens, by SLD wzywało, na kogo głosować w II turze. Pytany, czy bliżej mu do Komorowskiego, czy Kaczyńskiego powiedział: ja popieram poglądy pana Komorowskiego.

Sam Napieralski powiedział w niedzielę w TVN24, że decyzję o ewentualnym poparciu któregoś z kandydatów w drugiej turze uzależnia od sugestii swoich wyborców. (PAP)

pat/ mkr/ sdd/ mag/

Tagi: pis, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz