Notowania

służba zdrowia
21.06.2010 14:43

Napieralski zadzwoni i zaprosi na okrągły stół

Szef SLD chce ponadpartyjnej i merytorycznej debaty o sytuacji w służbie zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLDGrzegorz Napieralskizapowiada, że zadzwoni do szefów wszystkich klubów parlamentarnych, by zaprosić do _ okrągłego stołu _ w sprawie sytuacji w służbie zdrowia.

_ - Zaproponowałem okrągły stół w sprawie służby zdrowia tak, aby każdy lider parlamentarnej frakcji przyszedł z ekspertami, żebyśmy mogli usiąść, już bez emocji wyborczych, tylko naprawdę rzetelnie się zastanowić właśnie w tym tygodniu _ - powiedział Napieralski.

Szef SLD zapowiedział, że jeszcze dziś zadzwoni w tej sprawie do szefów sejmowych klubów: PO, PiS i PSL. - _ Będę chciał porozmawiać z szefami klubów i zapytać ich jaki dzień jest dla nich najbardziej dogodny i na takie spotkanie zaprosić _ - zaznaczył lider Sojuszu.

Napieralski nie chce, aby _ symbolem naprawy służby zdrowia w Polsce była sala sądowa i spory PiS z PO _.

_ - Służba zdrowia powinna być ponadkampanijna, ponadpartyjna. Powinniśmy bez żadnych emocji rozmawiać o tym. Każdy z nas rządził, każdy z nas miał z tym problemem do czynienia. Dzisiaj Polacy chcą, aby to było rozwiązane, a nie żebyśmy się o to kłócili. Chciałbym, aby spotkały się - po pierwsze siły parlamentarne, po drugie - liderzy partii parlamentarnych, bo to jest najważniejsze _ - podkreślił Napieralski.

Czytaj w Money.pl

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz