Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nelli Rokita poza warszawską listą PiS

0
Podziel się:

Najprawdopodobniej żona Jana Marii Rokity wystartuje w wyborach do Sejmu z Krakowa.

Nelli Rokita poza warszawską listą PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFdONeYB

Najprawdopodobniej żona Jana Marii Rokity wystartuje w wyborach do Sejmu z Krakowa. Stołeczną listę otworzy za to prezes partii Jarosław Kaczyński, a z drugiego miejsca ma wystartować były szef CBA Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński, pełnomocnik stołecznych struktur, miał przedstawić kierownictwu partii propozycje kandydatur w jesiennych wyborach parlamentarnych. Na razie jest to alfabetyczna lista nazwisk.

Warszawscy posłowie PiS poinformowali nieoficjalnie, że stołeczną listę otworzy prezes Jarosław Kaczyński, zaś dwójką będzie Kamiński. Na trzecim miejscu ma być kobieta, najprawdopodobniej zasiadająca w mazowieckim sejmiku była żona Przemysława Gosiewskiego, Małgorzata Gosiewska.

bFdONeYD

Czwarty na liście będzie prawdopodobnie obecny warszawski poseł Karol Karski. Za nim może znaleźć się inny poseł Artur Górski. Kolejne miejsca mogą zająć: Andrzej Melak, brat tragicznie zmarłego w Smoleńsku Stefana Melaka, były szef KRRiT Witold Kołodziejski oraz były doradca premiera Kaczyńskiego ds. wschodnich Michał Dworczyk. Wystartuje też kilku warszawskich radnych.

Nelli Rokita - jak wynika z deklaracji członków kierownictwa PiS - jest przymierzana do krakowskich list partii. Nie udało się dotychczas potwierdzić tych informacji u samej posłanki,

Wszystko wskazuje na to, że w okręgu obejmującym podwarszawskie powiaty listę będzie otwierał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Za nim znajdzie się b. marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Trójką ma być były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin. Na podwarszawskiej liście z dalszych miejsc wystartują b. minister środowiska Jan Szyszko i posłanka z tego okręgu Anna Sikora.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;ruszy;w;polske;zeby;przebic;blokade,59,0,859707.html) PiS ruszy w Polskę, żeby "przebić blokadę" Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej postawi na spotkania z wyborcami. Partia będzie mówić o drożyźnie i sytuacji gospodarczej, a także o służbie zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t131973.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;poszuka;wyborcow;w;internecie,21,0,859669.html) SLD poszuka wyborców w internecie Sojusz tegorocznej kampanii wyborczej ma zamiar postawić na internet i spotkania bezpośrednie z wyborcami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;programie;pis;dwa;nowe;wazne;cele,216,0,853720.html) Kaczyński: W programie PiS dwa nowe, ważne cele To suwerenność i wyjście z kryzysu gospodarczego. Poza tym program wyborczy się nie zmienia.
bFdONeZe
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)