Notowania

lotniska
19.04.2010 14:45

Nie będzie kar dla cudzoziemców za brak wiz

Podróżni spoza Schengen którzy u nas utknęli nie będą karani grzywną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Cudzoziemcy m.in. z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, których wizy schengenowskie utraciły ważność, a którzy oczekują na polskich lotniskach na powrót do swoich krajów, będą mogli przekroczyć granicę i nie będą karani grzywną - zapewnia Straż Graniczna.

Decyzja Zarządu ds. cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej dotyczy cudzoziemców opuszczających Polskę lub podróżujących tranzytem, którzy ze względu na decyzje poszczególnych państw o zamknięciu ich przestrzeni powietrznych nie mogą kontynuować podróży zgodnie z planem.

_ - Proszę o umożliwienie tym cudzoziemcom wyjazdu z Polski bez podejmowania wobec nich czynności skutkujących ukaraniem grzywną lub wydaniem decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej _ - napisano w liście rozesłanym do oddziałów SG na terenie kraju.

Za brak ważnej wizy grozi grzywna do 500 zł

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej decyzje o zamykaniu lub częściowym otwieraniu polskiej przestrzeni powietrznej podejmuje od czwartku, po tym, jak pyły wydobywające się z wulkanu Eyjafjoell na Islandii zanieczyściły atmosferę, drastycznie ograniczając widoczność. Popioły wulkaniczne mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

Ścierny efekt pyłu jest groźny dla silników odrzutowych i poszycia kadłubów samolotów. Może zostać zniszczona również awionika. Pył jest niewidoczny dla pokładowych radarów meteorologicznych i często nie jest od razu zauważany przez pilotów.

* [ Lotniska w całej Polsce nie przyjmują samolotów ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/lotniska;w;calej;polsce;nie;przyjmuja;samolotow,80,0,611408.html )
Tagi: lotniska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz