Notowania

lotniska w polsce
03.12.2011 16:48

Nowak zapewnia: Lotniska przygotowane do zimy

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak spotkał się z prezesami kilkunastu lotnisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ol slambert/CC/Flickr)

*_ - Polskie porty lotnicze są bardzo dobrze przygotowane do zimy _- ocenił minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak. *

Nowak powiedział, że w najbliższych, zimowych miesiącach przez porty lotnicze przewinie się około 4,5 mln pasażerów, czyli olbrzymia rzesza ludzi, którzy muszą mieć zapewniony odpowiedni standard bezpieczeństwa.

W ostatnich 2-3 latach standard maszyn do utrzymania zimowego i zrealizowane inwestycje, np. w portach w Gdańsku, we Wrocławiu, Poznaniu zapewniają najwyższy poziom obsługi - zaznaczył. Jak powiedział, _ pod tym względem jest spokojny _.

Minister poinformował, że pojutrze odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, które premier zwołał w celu odebrania meldunków odpowiednich służb na temat przygotowania do zimy. _ - Przygotowujemy się do tej akcji od dwóch tygodni bardzo konsekwentnie i codziennie po kilkanaście godzin pracujemy nad tym przygotowaniem krytycznym, zimowym _ - powiedział.

_ - Przygotowujemy się, aby spróbować tę zimę jak najlepiej i bezpiecznie z punktu widzenia obywateli przejść - podkreślił Nowak. - W poprzednich latach wyglądało to różnie ale mam nadzieję, że będziemy powoli ale konsekwentnie poprawiali jakość i bezpieczeństwo pasażerów również na kolei _ - dodał.

Nowak ocenił, że polskie porty lotnicze są _ bardzo zaawansowane w zakresie realizacji inwestycji związanych z EURO 2012 _. Odnosząc sie do inwestycji drogowych, zaznaczył, że _ walczymy o przejezdność A2 do Warszawy ze Strykowa _, natomiast nie ma szans na przejezdność autostrad A1 i A4.

Rzecznik portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Michał Dargacz poinformował dziennikarzy, że w ramach programu inwestycyjnego zbudowano drogę kołowania, stanowiska postojowe i stanowisko do odladzania samolotów. Budowa terminala pasażerskiego jest zaawansowana w 93 proc. - _ Zgodnie z planami w kwietniu 2012r zostanie obsłużony w nowym terminalu pierwszy pasażer _ - dodał.

Zadeklarował, że lotnisko w Gdańsku jest w stanie obsłużyć podczas EURO 2012 _ każdą liczbę kibiców _. - _ Mamy opracowane specjalne strategie, plany operacyjne, jesteśmy przygotowani do tego, aby separować antagonistyczne grupy kibiców _ - podkreślił. Przyznał, że port ma _ różne plany na awaryjne sytuacje _. Powiedział, że gdańskie lotnisko korzysta z doświadczeń z Austrii i Szwajcarii, gdzie odbywały się poprzednie mistrzostwa.

Czytaj więcej o portach lotniczych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t157378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wspolne;niebo;nad;europa;unia;chce;przyspieszenia,208,0,976080.html) "Wspólne niebo" nad Europą. UE zaostrzy kurs Tylko pięć krajów UE wypełnia kryteria unijnego pakietu ws. zarządzania ruchem lotniczym w UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t87493.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krakowskie;lotnisko;bedzie;trzy;razy;wieksze,211,0,951763.html) Jest drugim po Okęciu. Urośnie trzykrotnie Jest zielone światło dla rozbudowy portu lotniczego Balice. Będzie kosztowała 400 mln złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t103293.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;do;2020;roku;ma;powstac;centralny;port;lotniczy,210,0,919762.html) Lotnisko za 3 mld euro. Mrzonki ministra? Budowa Centralnego Portu Lotniczego ma być zakończona do 2020 roku.
Tagi: lotniska w polsce, lotniska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz