Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
13.09.2012 21:02

Obama: Administracja ma zadbać o bezpieczeństwo Amerykanów za granicą

Do antyamerykańskich wystąpień doszło dziś w Jemenie, Egipcie, Iranie, Bangladeszu, Iraku i w Strefie Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

W obliczu nasilających się antyamerykańskich wystąpień na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej prezydent Barack Obama polecił swej administracji uczynienie wszystkiego, co niezbędne, by chronić Amerykanów za granicą.

Demonstracje i ataki na placówki dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych są sprowokowane nakręconym w USA filmem obrażającym proroka Mahometa.

Przemawiając na wiecu wyborczym w Golden w Kolorado, Obama podkreślił też, że jego współpracownicy kontaktują się z rządami innych państw, "by powiadomić je, że są odpowiedzialne za ochronę naszych obywateli".

We wtorek podczas ataku na amerykański konsulat w Bengazi na północnym zachodzie Libii zginął ambasador USA i trzech innych Amerykanów. W czwartek demonstranci zaatakowali ambasadę amerykańską w Jemenie. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział dziennikarzom w Golden, że wszyscy pracownicy tej placówki są bezpieczni.

Do antyamerykańskich wystąpień doszło dziś także w Egipcie, Iranie, Bangladeszu, Iraku i w Strefie Gazy.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Zginął kolejny z przywódców Al-Kaidy Ataku na terytorium Jemenu dokonały samoloty bezzałogowe amerykańskich sił powietrznych.
Putin upomina przywódców arabskich Zwrócił uwagę, że _ doszło do zabójstwa dyplomatów, których chronią konwencje międzynarodowe, których życia i zdrowia broni prawo międzynarodowe _.
Dwóch zabitych manifestantów w Jemenie W ataku na ambasadę USA w Sanie rannych zostało 15 osób.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz