Notowania

onz
10.12.2009 07:46

ONZ ma rekordowy fundusz kryzysowy

Kraje członkowskie ONZ zebrały ponad 400 mln dolarów na szybkie interwencje kryzysowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UN Photo/Devra Berkowitz)

Kraje członkowskie ONZ zebrały rekordową sumę 424 mln dolarów na szybkie interwencje kryzysowe. Pieniądze zasiliły specjalny fundusz.

Szef Centrum Kryzysowego ONZ (Central Emergency Response Fund), ** John Holmes (na zdjęciu) powiedział, że jest to największa suma, jaką do tej pory udało się funduszowi ONZ zgromadzić.

Według Holmesa, to niezwykle podnoszące na duchu, zważywszy na globalny kryzys gospodarczy i finansowy. Holmes uważa, że daje to nadzieję na to, że w roku 2010 fundusz ONZ zdoła zgromadzić planowane 450 mln dol.

Pięć nowych krajów zadeklarowało swą pomoc podczas środowej konferencji donatorów; tym samym 115 państw uczestniczy w zbieraniu funduszy na walkę z kryzysami humanitarnymi.

Holmes wyróżnił USA, za obietnicę przekazania funduszowi 10 mln dol. oraz Rosję, która po raz pierwszy zadeklarowała pomoc rzędu 2 mln dol.

* [ Najbogatsi chcą decydować o walce z ociepleniem ]( http://news.money.pl/artykul/najbogatsi;chca;decydowac;o;walce;z;ociepleniem,251,0,565243.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: onz, pomoc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz