Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opóźnienia pociągów pod Warszawą

0
Podziel się:

Jeden z pociągów uszkodził przewody sieci trakcyjnej - poinformował rzecznik PKP PLK.

Opóźnienia pociągów pod Warszawą
(Paweł Michalik/CC/Wikipedia)

Od kwadransa do pół godziny opóźnienia mogą mieć pociągi na linii kolejowej między Warszawą przez Włochy do Pruszkowa - poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec. Utrudnienia są też na północy kraju, pod Białogardem.

Siemieniec wyjaśnił, że na linii Warszawa - Włochy - Pruszków funkcjonują cztery tory - dwa dla ruchu podmiejskiego i dwa dla dalekobieżnego. Rano na tej linii jeden z pociągów uszkodził pantograf odbierający prąd po wjechaniu na odcinek, gdzie były obniżone przewody sieci trakcyjnej. Maszynista innego składu zauważył obniżone przewody i zatrzymał pociąg.

_ W efekcie dwa z czterech torów były wyłączone z ruchu. Na miejscu pracują ekipy i obecnie pociągi jeżdżą już po trzech torach _ - wyjaśnił Siemieniec. Dodał, że prace na linii trwają i na razie trudno powiedzieć, kiedy ruch zostanie przywrócony do normy. Nieznane są też jeszcze przyczyny obniżenia sieci.

Rzecznik poinformował, że problemy w kursowaniu pociągów są także pod Białogardem (woj. zachodniopomorskie). Powód jest taki sam. - _ Między Białogardem a Podborskiem pociąg relacji Leszno - Kołobrzeg wjechał w obniżoną sieć i uszkodził pantograf. Ruch na tej linii jest na razie wstrzymany _ - wyjaśnił Siemieniec.

Dodał, że dwa pociągi dalekobieżne, relacji Kołobrzeg - Kraków i Gdynia - Katowice, zostały skierowane na objazdy. W przypadku połączeń regionalnych rozważane jest uruchomienie komunikacji zastępczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;zmiany;w;rozkladzie;i;utrudnienia,232,0,766184.html) Znów zmiany w rozkładzie i utrudnienia Od 1 marca na odcinkach czterech linii ruch będzie się odbywał wahadłowo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t127948.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;obetna;polaczenia;bo;brakuje;wagonow,164,0,756388.html) PKP obetną połączenia, bo brakuje wagonów PKP Intercity zlikwidują 1 marca 20 pociągów TLK. W ciągu 2 lat ich liczba zmalała o 25 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)