Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot szefem sztabu koalicji Europy Plus i Twojego Ruchu

0
Podziel się:

Komitet wyborczy będzie się nazywał: "Europa Plus Twój Ruch".

Palikot szefem sztabu koalicji Europy Plus i Twojego Ruchu
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bFeLEnsR

Szef TR Janusz Palikot stanie na czele sztabu wyborczego koalicji Europy Plus i Twojego Ruchu w wyborach do PE. Aleksander Kwaśniewski będzie honorowym przewodniczącym komitetu wyborczego. Liderem koalicji na liście w Warszawie zostanie Ryszard Kalisz.

Jak poinformował w piątek Janusz Palikot komitet wyborczy będzie się nazywał: _ Europa Plus Twój Ruch _.

_ - Zwracam uwagę na kolejność, najpierw Europa Plus później Twój Ruch, także już jakiekolwiek używanie słowa "TREP" jest niewłaściwe, ale i również wszystko jest tutaj bardzo przemyślane _ - powiedział dziennikarzom Kalisz, kierujący stowarzyszeniem Dom Wszystkich Polska.

bFeLEnsT

Dodał, że sam zajmie pierwsze miejsce koalicyjnych list do europarlamentu w Warszawie.

_ - Ustaliliśmy, iż każda osoba, która na liście będzie startowała z ramienia podmiotów tworzących koalicję: czy to Domu Wszystkich Polska, czy Partii Demokratycznej, czy Stronnictwa Demokratycznego, czy SDPL będzie mogła pod swoimi billboardami, plakatami, wszędzie umieszczać nazwę tego podmiotu, który ją wskazał, czyli w moim przypadku będzie to nazwa komitetu, a ponadto jeszcze pod moim nazwiskiem będzie napis Dom Wszystkich Polska _ - podkreślił Kalisz.

Z ramienia Twojego Ruchu na liście _ Europy Plus Twojego Ruchu _ w okręgu śląskim znajdzie się senator Kazimierz Kutz. Kalisz zaznaczył, że jest już porozumienie dotyczące liderów list, ale wszystkie _ jedynki _ koalicja przedstawi 8 lutego.

W skład Europy Plus, powołanej w 2013 r. przez Kwaśniewskiego, Palikota oraz Marka Siwca, wchodzą oprócz TR także stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Kalisza, Stronnictwo Demokratyczne i Partia Demokratyczna. Przedstawiciele inicjatywy zapowiedzieli wspólny start w eurowyborach.

bFeLEnsZ

Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska negatywnie odnosiło się do zmiany nazwy koalicji Europa Plus na _ Twój Ruch Europa Plus _. Podkreślało, że dalsze stanowisko w sprawie koalicji i startu w eurowyborach będzie uzależnione od postępów negocjacji w tej sprawie.

Z informacji PAP wynika, że niemal pewne są _ jedynki _ dla Siwca (Wielkopolska), Roberta Kwiatkowskiego (Dolny Śląsk-Opolskie), Jana Hartmana (Małopolska-Świętokrzyskie), Pawła Piskorskiego (woj. zachodniopomorskie i lubuskie).

Rozmowy ws. kandydowania do europarlamentu odbywają się też m.in. z członkiniami _ Gabinetu Cieni _ Kongresu Kobiet Magdaleną Środą, Kazimierą Szczuką, a także wicemarszałkinią Sejmu Wandą Nowicką oraz posłami TR Robertem Biedroniem i Anną Grodzką.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeLEnta
bFeLEntu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)