Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wakacje
27.07.2008 12:41

Papież o Światowych Dniach Młodzieży i wakacjach

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Castel Gandolfo Benedykt XVI podziękował wszystkim organizatorom jego niedawnej pielgrzymki do Sydney za przygotowanie wizyty i serdeczne przyjęcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Castel Gandolfo Benedykt XVI podziękował wszystkim organizatorom jego niedawnej pielgrzymki do Sydney za przygotowanie wizyty i serdeczne przyjęcie.

Papież życzył wszystkim miłego wakacyjnego wypoczynku, a słowa szczególnych pozdrowień skierował do tych, którzy nie pojadą na wakacje.

W czasie pierwszego spotkania z wiernymi od powrotu ze Światowych Dni Młodzieży w Australii Benedykt XVI mówił: "Chcę dzisiaj raz jeszcze podziękować biskupom Australii, w sposób szczególny arcybiskupowi Sydney, za wielką pracę włożoną w przygotowania i za serdeczne przyjęcie, jakie zgotowano mnie i wszystkim innym pielgrzymom".

"Specjalne podziękowanie kieruję do tych wszystkich, którzy modlili się w intencji tego wydarzenia, gwarantując jego powodzenie" - dodał.

Papież przyznał: "Mam jeszcze w oczach i w sercu to nadzwyczajne przeżycie, przy okazji którego dane mi było spotkać się z młodym obliczem Kościoła: było ono niczym wielobarwna mozaika, złożona z chłopców i dziewcząt przybyłych ze wszystkich stron ziemi, a połączonych jedną i tą samą wiarą w Jezusa Chrystusa".

Wyraził przekonanie, że Światowe Dni Młodzieży, zainicjowane przez Jana Pawła II, są "pielgrzymką poprzez całą planetę, by ukazać, jak wiara w Chrystusa czyni ze wszystkich dzieci jednego Ojca".

O swej pielgrzymce do Sydney mówił także zwracając się do Polaków: " Dziękuję wam za duchowe wsparcie mego pielgrzymowania do Australii, na Światowy Dzień Młodzieży. Niech przesłanie z Sydney owocuje otwarciem ludzkich serc na moc i działanie Ducha Świętego. Z serca wam wszystkim błogosławię".

Po włosku, na zakończenie spotkania Benedykt XVI nawiązał do trwających wakacji. "Kieruję pozdrowienie do tych, którzy znajdują się w miejscach letniskowych, życząc im, by spędzili pogodne dni owocnego odprężenia fizycznego i duchowego" - powiedział.

Podkreślił również: "Nie zapominam jednak i o tych, którzy nie mogą korzystać z czasu odpoczynku: myślę o chorych w szpitalach i w klinikach, o więźniach, o ludziach w podeszłym wieku, o osobach samotnych i o tych, którzy spędzają lato w miejskim upale. Każdego zapewniam o mojej serdecznej bliskości i pamięci w modlitwie".

Benedykt XVI powiedział wiernym, że w poniedziałek udaje się na urlop do Bressanone w górach Górnej Adygi. Będzie tam do 11 sierpnia.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ mhr/

Tagi: wakacje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz