Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PFRON zwiększy dofinansowanie dla warsztatów terapii zajęciowej i aktywności zawodowej

0
Podziel się:

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych zwiększy dofinansowanie dla warsztatów terapii
zajęciowej (wtz) i warsztatów aktywności zawodowej (waz). Będzie
ono obliczane według nowych wskaźników. Rozporządzenie w tej
sprawie wydał w środę rząd.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwiększy dofinansowanie dla warsztatów terapii zajęciowej (wtz) i warsztatów aktywności zawodowej (waz). Będzie ono obliczane według nowych wskaźników. Rozporządzenie w tej sprawie wydał w środę rząd.

Dotychczasowy poziom dofinansowywania obliczany był na podstawie wskaźników z roku 2002. Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu odnotowany w 2007 r. wzrost cen towarów i usług o 10,3 proc. pogorszył znacznie sytuację warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej.

Od 2009 r. PFRON ma przekazywać 14 796 zł rocznie na dofinansowanie kosztów pobytu uczestnika warsztatu terapii zajęciowej i 18 500 zł na dofinansowanie rocznych kosztów zatrudnienia niepełnosprawnego w zakładzie aktywności zawodowej.

Obecnie w Polsce działa około 500 warsztatów terapii zajęciowej, na które uczęszcza ponad 16 tys. niepełnosprawnych osób. 65 proc. warsztatów prowadzą organizacje pozarządowe, w tym m.in. Caritas i Fundacja św. Brata Alberta. W warsztatach organizowane są m.in. zajęcia gospodarstwa domowego, krawieckie i plastyczne. Warsztatów aktywności zawodowej, przysposabiających do określonego zawodu, jest mniej.(PAP)

dom/ malk/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)