Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
29.09.2010 13:10

Pięciu chętnych na Rozbrat. SLD się przeprowadzi?

Wpłynęło pięć ofert kupna siedziby Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Wpłynęło pięć ofert kupna siedziby Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie - poinformował rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita. Termin składania ofert minął 28 września. *

Skarbnik Sojuszu Edward Kuczera, który jest członkiem zespołu odpowiedzialnego za przyjmowanie ofert, powiedział, że koperty z ofertami zostaną otwarte dziś po południu i _ od ich zawartości zależeć będzie dalsze procedowanie _.

Kuczera podkreślił, że dalsza procedura sprzedaży siedziby Sojuszu będzie nadzorowana przez kancelarię prawną.

Zespół przygotuje dla zarządu krajowego SLD rekomendację dotyczącą ewentualnego zbycia budynku przy ul. Rozbrat w Warszawie. Według Kality, ostateczna decyzja zarządu co do sprzedaży może zapaść w pierwszej połowie października.

SLD zamierza sprzedać część lub całość swojej warszawskiej siedziby. Jak wynika z ogłoszenia na stronie internetowej Sojuszu, działka i budynek mają 3758 m kw. Na nieruchomość składają się dwa budynki biurowe oraz hotel wraz z kawiarnią. Rozważana jest sprzedaż całości nieruchomości albo tylko hotelu.

Obecnie przy ulicy Rozbrat do SLD należy m.in. kamienica, gdzie obraduje Rada Krajowa partii, mieszczą się gabinety: szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego i sekretarza generalnego Marka Nawrota. Swe siedziby mają tam również: młodzieżówka SLD - Federacja Młodych Socjaldemokratów i Rada Mazowiecka partii.

W skład majątku Sojuszu wchodzi też stojący obok siedziby stary, od lat nieremontowany hotel, w którym czasami nocują działacze Sojuszu spoza Warszawy.

W sierpniu w SLD odbyły się konsultacje na temat tego, co zrobić z siedzibą partii. W tej sprawie wypowiedziały się m.in. wojewódzkie struktury Sojuszu. Zdania w tej sprawie są podzielone - część działaczy jest za sprzedażą jedynie części hotelowej; inni z kolei - za zbyciem całości majątku przy ulicy Rozbrat.

Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz