Notowania

sawicki
25.03.2011 14:55

PiS kontra Sawicki. Chodzi o "tchórzostwo"

Według PiS minister rolnictwa naruszył zasady etyki poselskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak złożył wniosek do komisji etyki o ukaranie posła PSL, ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Według Błaszczaka naruszył on zasady etyki poselskiej, bezpodstawnie zarzucając posłowi PiS Krzysztofowi Jurgielowi _ tchórzostwo i unikanie debaty radiowej _.

Błaszczak w piśmie do Komisji Etyki Poselskiej przytoczył fragment stenogramu z debaty sejmowej z 18 marca nad wnioskiem PiS o odwołanie Sawickiego.

_ - Panie pośle Jurgiel, jeszcze jedno. Kiedy zorganizował pan debatę na temat wniosku o wotum nieufności w Programie 1 Polskiego Radia i kiedy redaktor nie chciał zaprosić ministra rolnictwa, nie obrażałem się, ale poprosiłem i zostałem do tej debaty zaproszony. Kiedy dzisiaj szef mojego klubu poinformował mnie, że z Trójki jest zapotrzebowanie, bo pan Jurgiel znów będzie mówił o wniosku o wotum nieufności, na polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego, to przecież czuję się za to odpowiedzialny, chcę więc wziąć udział w tej dyskusji. Nie wiem, dlaczego pan stchórzył i informuje pan opinię publiczną, że został pan z tej dyskusji i debaty odwołany. Mam informację, że jesteśmy obaj do niej zaproszeni _ - mówił w Sejmie Sawicki.

_ - Jeśli pan stchórzył i odwołał tę debatę, to niech pan nie posądza o to mnie i Polskiego Stronnictwa Ludowego _ - dodał Sawicki.

Według Błaszczaka w rzeczywistości Sawicki odmówił udziału w programie z Jurgielem oraz zażądał, by zagwarantować mu, że będzie on jedynym gościem. Jak dodał, Biuro Prasowe PiS zgłosiło udział Jurgiela do programu i podtrzymywało, że poseł PiS jest gotów uczestniczyć w programie z dowolnym przedstawicielem koalicji.

_ - Komisja Etyki musi zareagować na tę sytuację i wymóc na pośle PSL zmianę zachowania, które stawia w złym świetle polski parlament. Poseł PSL miał świadomość, że podaje publicznie nieprawdziwą informację. Jego działania nie można odczytać inaczej jak chęć umacnia w opinii publicznej negatywnego obrazu parlamentarzystów, jako osób posługujących się nieprawdziwymi i nastawionymi na oczernianie politycznych przeciwników informacjami _ - powiedział Błaszczak.

W piątek w bloku głosowań, które rozpoczną się o godz. 17 posłowie zdecydują o wniosku PiS w sprawie odwołania ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;sld;i;pjn;za;odwolaniem;sawickiego,104,0,796008.html) PiS, SLD i PJN za odwołaniem Sawickiego Opozycja uważa, że minister rolnictwa prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;ma;mocne;plecy;nie;odejdzie,163,0,788899.html) Sawicki ma mocne plecy, nie odejdzie Kaczyński: ani w kraju, ani w Unii nie potrafi nic załatwić. Minister: nie ma powodów do mojej dymisji.
Tagi: sawicki, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz